Підтримуємо традиції: Кремінна гучно відсвяткувала Івана Купала

Підтримуємо традиції: Кремінна гучно відсвяткувала Івана Купала

Підтримуємо традиції: Кремінна гучно відсвяткувала Івана Купала

6 липня, у Кремінській громаді, на березі річки Красної відбулося традиційне святкування Івана Купала. Раніше свято було міським і проводилося щороку, потім воно набуло статусу регіонального і перетворилося на обласний фестиваль гри та іграшки. Останні рази не проходило через картинні обмеження. І ось, нарешті, традиції відновлено! Зовсім нещодавно Кремінна гостинно зустрічала тисячі людей з усієї області на святі «Луганщина – це Україна!», а днями відбувся не менш яскравий тематичний захід.

Біля водойму зібралася маса народу! До кремінян зі сцени звернувся Кремінський міський голова Володимир Струк і сказав, що відновлюватиме і підтримуватиме подібні традиції, щоб вони зберігалися для наступних поколінь, та побажав всім добре відпочити!

Тож, справді, погуляли на славу. Дуже порадували святкові пісні і драйвові танці від творчих колективів Будинку культури. Було весело і цікаво. Плели вінки і пускали їх у річку, танцювали на запальній дискотеці, водили хороводи. Також працювала святкова торгівля, а для дітей діяли атракціони. А як стемніло - запалало яскраве купальське вогнище! Були дотримані всі норми безпеки, свято проходило під пильним наглядом рятувальників і правоохоронців. Захід вийшов чудовим і дуже гармонійним! 

Учасники тепло відгукувалися про нього:

Валентина Шевченко:

- У нас у Кремінній живуть чудові люди, наше місто теж чудове! А свято – просто не можу висловити сповна свого захоплення цим дійством! Про його грандіозність і велич свідчить ось ця маса учасників, які зібралися на березі річки. Яка продумана організація, яка старанна підготовка! Люди - доброзичливі, радісні, щирі. Немає агресії і негативу. Танці, співи, відкритість. А діти! Які ж вони задоволені і як радуються разом з ними батьки! Які добрі, змістовні змагання, атракціони, різнокольорові атрибути настрою і розваг. Дай, Бог, здоров’я усім, хто організовує ці свята, дай, Бог, успіхів керівникам нашої мерії, які дбають про духовність жителів громади, про шанування традицій і звичаїв свого народу.

Тамара Логвиненко:

  • -Великий респект організаторам, які підготували чудовий майданчик для свята і змістовну програму народного гуляння. Це було не традиційне зібрання, які, як правило, відбувалися на центральній площі, а загадкове дійство Купальських вечорниць, що створювалося і чудовими заспівами та танцями аматорів Будинку культури; і магічними вінками; і ритуальним вогнищем, у якому спалювався весь негатив та все недобре; і енергетикою води, трави, дерев, зелених галявин, на яких відпочивали сім’ями, групами, кампаніями. Веселі, радісні люди прийшли поспілкуватися один з одним, привели з собою дітей. Все це зближує громаду, згуртовує.
  • Створювати дозвілля і настрій для людей, наповнювати їхні серця змістом і красою у наш непростий час, коли приводів для радості все менше, – це далекоглядна стратегія нашого мера Володимира Струка. Почула від присутніх, що вони б взагалі хотіли всі свята проводити ось так, просто неба, серед цілющого повітря і розкішної кремінської природи, яка живить нас своє силою і енергією. І люди вже мріють про перспективу, коли тут буде створено парк. Це місце стане нашим улюбленим куточком відпочинку.
  • А виступ духового оркестру хотіли б перенести на суботу. Цей день більше спонукає розслабитися, бо попереду – вихідний, а не початок робочого тижня. А може, якогось вихідного, запросити оркестр сюди, на берег річки? В усякому разі все, що сьогодні відбувається в громаді в плані духовності і дозвілля, нам дуже подобається! Дякуємо!
  • Відбулися Купальські гуляння і в селах громади – Червонопопівці та Житлівці.

І ще один важливий момент. Вже на ранок наступного дня після гуляння на річці було чисто і прибрано – комунальники працювали досвіту, поки ми всі відпочивали після свята. Бо як відзначив міський голова Володимир Струк, про порядок у місті не можна забувати: «Краса, як і чистота, починається з кожного з нас. І якщо ми пам’ятатимемо про це, Кремінська громада засяє і заблищить. Я впевнений, так і буде!»

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:10
353
Немає коментарів. Ваш буде першим!