Щодо будівництва заводу з переробки ТПВ

Щодо будівництва заводу з переробки ТПВ

Щодо будівництва заводу з переробки ТПВ

Останнім часом мешканці міста схвильовані інформацією про будівництво в Кремінній заводу з переробки твердих побутових відходів, яка активно «гуляє» на просторах Інтернету. Людей непокоять можливі екологічні наслідки для жителів громади, а також « відсутність публічного обговорення цього питання». Автори постів посилаються на ухвалене на останній сесії рішення Кремінської міської ради «Про розробку детального плану території та еколого-стратегічну оцінку земельної ділянки комунальної власності».

Ось що з цього приводу відповіли у Кремінській міській раді:

«Голова громади Володимир Струк, депутати та виконавчий комітет Кремінської міської ради занепокоєні екологічним станом в громаді. Нищівної шкоди екології завдає сміттєве звалище, яке накопичувалося роками. Відходи проникають в ґрунт, доходять до ґрунтових вод. Отруюють чисту кремінську воду та все навколишнє середовище. Під час передвиборчої кампанії Володимир Струк та депутати обіцяли вирішити це важливе для кожного питання. Адже звалище впливає на здоров’я кремінян.

Тож, для збереження екології місцевою владою наразі розглядається питання вирішення проблеми зі звалищем. Одне з них - будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів. Саме для цього на сесії депутатами було ухвалене рішення щодо наміру розробити детальний план території та еколого-стратегічну оцінку. Це лише перший з безлічі передбачених чинним законодавством етапів. 5-м пунктом прийнятого документу міській владі доручено провести законні громадські слухання з цього питання».

Коментує ситуацію Кремінський міський голова Володимир Струк:

«Звалище – це величезна проблема Кремінської громади, яку потрібно невідкладно вирішувати. Воно отруює навколишнє середовище, повітря, воду, яку ми всі п’ємо. Все це впливає на здоров’я. Подивіться на приріст онкологічних захворювань. Це через те, що проблема була кинута на самоплив, не вирішувалася роками чи, навіть, десятиліттями. Зараз ми активно цим займаємося. Звалище буде закрито. Замість нього тимчасово працюватиме полігон твердих побутових відходів. В найближчих перспективах будівництво заводу, що перероблятиме відходи в електричну та теплову енергію, яка буде спрямована на потреби наших соціальних закладів та житлового фонду. Завод буде сучасний, екологічний, а головне – безпечний для жителів. На це потрібні чималі гроші, але вирішення проблеми того варте. Разом з депутатами зараз шукаємо джерела фінансування. Окрім екологічного аспекту, будівництво дозволить створити кілька десятків робочих місць, сприятиме додатковим надходженням до міського бюджету. Завод будуватиметься з дотриманням усіх передбачених законодавством процедур, в тому числі, з проведенням громадських обговорень. Це питання для нас принципове. І вон буде вирішено з метою збереження екології, та з урахуванням думки кремінян. Закликаю жителів не панікувати, не піддаватися на провокації та дезінформацію, якою намагаються розхитати соціальну обстановку в громаді деякі політикани. Все, що робить міська влада та депутати – на користь жителів», - запевняє Володимир Струк.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:15
150
Немає коментарів. Ваш буде першим!