Те, що нас єднає: у Кремінній пройшов традиційний обласний фестиваль народної іграшки та гри

Те, що нас єднає: у Кремінній пройшов традиційний обласний фестиваль народної іграшки та гри

Те, що нас єднає: у Кремінній пройшов традиційний обласний фестиваль народної іграшки та гри

Минулої п’ятниці, у Кремінній, на березі річки Красна, відбувся щорічний відкритий обласний фестиваль до дня народження області «Луганщина — це Україна!» та Фестиваль української народної іграшки та гри.

Велика честь випала Кремінщині приймати гостей з 26 громад області. До нас приїхали з найвіддаленіших куточків Луганщини, скажімо, з Міловської, Біловодської, Новопсковської громад. І приїхали недаремно: і себе показали, і в нас багато чому повчилися.

Відкрили фестиваль творчі колективи комунальної установи «Кремінський РБК». Далі всіх учасників привітали заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська, голова Сєвєродонцької райдержадміністрації Роман Власенко, Кремінський міський голова Володимир Струк.

  • -Я гордий, що сьогодні ми зустрічаємо 26 громад Луганщини на нашій гостинній хлібосольній Кремінщині. І привід же який важливий: ми відновлюємо традиції, які трішки втратили. З нинішнього року такі заходи стануть нормою. Ми будемо збиратися разом заради єднання, дружби, миру. Луганщина у нас одна на всіх. Бажаю нашій області та всім жителям добра, миру і процвітання!», - сказав керівник Кремінської територіальної громади Володимир Струк.
  • Яскравим і могутнім заспівом заходу став виступ Луганського обласного козачого кінного театру.

Мабуть, це закономірно. Адже саме Луганщина славилась здавна своїми кінними заводами, яких було чотири тільки на території нинішньої Біловодської громади. То ж мистецтво верхової їзди, акробатичних вправ верхом на конях, володіння козацькою «холодною» зброєю передаються тут з покоління в покоління. І особливо приємно, що цим мистецтвом оволодівають і у нас у Кремінній. Причому, учасники громадського об’єднання «Лошадкин дім», яким керує Борис Семиволос, показали на заході такий клас джигітування, що глядачам важко було визначитися, кому віддати перевагу: професійним акторам театру чи молодим наїзникам, що тільки починають свій шлях на цьому поприщі. Дійство було таким вражаючим, що аж дух перехоплювало! Стрімка музика, бурхливі оплески, підбадьорливі окрики і свист луною котилися над річкою і аж далеко-далеко сповіщали, яке красиве у Кремінній свято.

Залучали до перфомансів і глядачів. Одним з добровольців став Володимир Струк, який проявив неабияку хоробрість та витримку. Він згодився, щоб на ньому артист продемонстрував свою влучність, зрізавши батогом гілку в руках мера. А потім голова, за козацькою традицією, ще й випив чарку з шаблі.

Керівники області і міський голова Володимир Струк відвідали виставки-презентації громад, на яких було представлено те, чим пишається саме ця територія. Чого тут тільки не було! Який же багатий наш край на людей талановитих, майстрових, умілих і вдалих! Кожна делегація зустрічала почесних гостей хлібом-сіллю, піснями, танцями і музиками. Розповідали, чим славиться їхній край, дарували сувенір на згадку.

Високу планку народної творчості відразу задали господарі свята – громадське об’єднання «Скарбниця талантів» (керівник Лариса Гарькава) у павільйоні «Скарби Кремінщини» та творче об’єднання Центру комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю Кремінської міської ради "Добро" (директор Артемо Абрамов). Вишивка і кераміка, різьба по дереву і лозоплетіння, живопис і мотанки, коклюшечне мереживо і м’яка іграшка, бісероплетіння і диво-ляльки та ще багато чого представили наші майстри з золотими руками.

Ось підходимо до намету Лозно-Олександрівської громади Сватівського району. Бренд громади – хлібо-булочна продукція. Бо випікається вона у стародавніх цегляних печах, які нагрівають дровами до певної температури. На гарячу чирінь ставлять випічку 5-метровою лопатою. А ще самі пекарі збирають хміль, висушують, роблять з нього дріжджі.

Процес приготування, рецептура є елементом нематеріальної спадщини громади. Аромат хліба і смак – неперевершений. Хліб славиться за межами громади і в багатьох селах Сватівщини.

Як же щиро і величально зустрічав гостей вокальний ансамбль народної пісні «Веселка» Красноріченської громади (керівник Раїса Зінова). Тільки вони одні так уміють співати, що ноги самі відразу просяться в танок! Зустрічали керівників Кремінної, як рідних і дорогих людей. Бо ще недавно ми таки були рідні, у складі одного району, а тепер красноріченці стали сватівчанами. Та то не біда. Бо ж любов і кровні зв’язки – вони не залежать від територіальної приналежності. Талановиті, щедрі і красиві, багаті і вмілі – ви завжди з нами!

Срібними переливами сопілки закликав гостей до намету Лисичанської громади казковий герой Шубін. Була така професія у гірничій справі – газопальник. Він ходив по шахті, щоб викликати дрібні спалахи газу, аби врятувати шахту від великих вибухів і пожеж. А щоб не обпектися самому, одягав овечу шубу, змочену водою. Давно те було. А сьогодні Шубіна «оживив» колишній гірник Володимир Олександрович Стругалевич, що все життя віддав шахтарській праці. А вийшовши на пенсію, відпочивати не став. Як людина творча, що живе з позитивом, знайшов собі справу для душі і водночас несе людям настрій, емоції. Сам створює костюми для Шубіна, яких має велику кількість. Бере участь у всіх міських заходах, завжди дивує і вражає. Його садиба – своєрідний етно-музей, з дерев’яними різьбленими і гончарними виробами, з цілим садом дерев бонсай.

Оскільки колискою Донбасу є саме Лисичанськ, то образ Шубіна яскраво і колоритно представив цю громаду.

А працівники краєзнавчого музею Лисичанська Ніна Бондар і Ольга Бушина, в свою чергу, поділилися враженнями від фестивалю.

  • -Наші майстри – великі молодці. Ніколи не зупиняються на досягнутому. Завжди привозять щось нове, цікаве, інтригуюче. Спасибі, що це в нас є, що ми зберігаємо своє культурне надбання.
  • Нас дуже вразив виступ майстрів Біловодського кінного заводу і юних наїзників Кремінної. Це неймовірне видовище, яке хочеться дивитися безкінечно. Шкода тільки, що такий грандіозний захід побачило не так вже й багато людей. Ось зустріли знайомого з Сєвєродонецька, то він взагалі не знав про це свято.
  • Приємно вразила і гостинність господарів, висока організація заходу.

Емоційно і захоплено прокоментувала фестиваль Людмила Русанова, голова Сватівської районної ради:

  • - З Кремінщиною впродовж багатьох років ми перебуваємо у плідних творчих стосунках. Тому людей кремінських дуже поважаємо, цінуємо і любимо. Завжди ділимося досвідом роботи. Радуємося за ваші успіхи, досягнення.
  • Захід, що сьогодні проходить у вас, – це свідчення поваги, любові до історії, традицій наших предків, які ми повинні знати і передавати молодому поколінню. Радує, що багато молоді бере участь, що представлені всі території Луганщини – колоритні, кожна зі своїм обличчям, різноманітні, але разом ми - єдині. Все представлено дуже цікаво. Дуже хочеться, щоб оце добро, оця позитивна енергія (відкритості, поваги до історії), що вирує на сьогодні на заході, обернулася загальним поривом до розквіту нашої Луганщини.
  • Я люблю і ціную Луганщину, бажаю розквіту, успіху кожному населеному пункту, кожній громаді. І зичу всього найкращого кремінянам і Кремінній – нашим добрим сусідам.

На фестивалі були конкурси і майстер-класи, луна-парк і атракціони де, за сприяння Володимира Струка, безкоштовно катали дітей з соціально-незахищених родин. На тематичних локаціях відбувалися українські народні ігри та розваги, проводилися майстер-класи з виготовлення народної іграшки та оберегів. Стронгмени проводили силові показові виступи та конкурси з подарунками.

Завершальним акордом фестивалю були виступи кращих творчих колективів області і нашої громади «Вінок України виплітаю з талантів рідного краю». І, звичайно ж, всі учасники отримали грамоти і подяки. Та головний приз, все ж таки, дістався глядачам – яскраві емоції, красиві враження від побаченого і море позитиву.

Пізнім вечором покидали глядачі святковий берег річки. Поверталися додому з гарним настроєм і з надією прийти сюди знову.

-Це неодмінно буде, - пообіцяв міський голова Володимир Струк. - Адже такі дійства ріднять і зближують людей. А тільки разом, у єднанні, ми можемо вершити великі справи.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:15
485
Немає коментарів. Ваш буде першим!