Прикмети на 10 червня: що не можна робити на Вознесіння Господнє

Прикмети на 10 червня: що не можна робити на Вознесіння Господнє

Прикмети на 10 червня: що не можна робити на Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє православні в 2021 році відзначать 10 червня. Кажуть, що в цей день Христос ходить серед людей і чує їхні прохання і молитви, тому обов’язково помоліться за здоров’я своїх рідних. Яких обрядів і традицій дотримуються в цей день і на які прикмети важливо звернути увагу, розповідає Медіабум

Що можна робити в день Вознесіння Господнього 

10 червня Рано вранці в церквах починається урочисте богослужіння і взяти участь в ньому потрібно обов’язково. У цей день прийнято під час ранкової та вечірньої молитви просити у Бога здоров’я для себе і близьких, а також молитися про благополуччя своєї сім’ї. Крім того, на вечірньої трапези прийнято поминати покійних. 

Четвер — день не пісний і тому до святкової трапези можна готувати різні страви, в тому числі і м’ясні. Єдине обмеження — на трапезі категорично не можна вживати спиртні напої. Крім того, традиційною стравою в цей день є випічка, хоча в Старому Завіті згадувався лише свіжоспечений хліб. Проте зараз господині на Вознесіння Господнє печуть пироги і пиріжки, а також млинці.

І ще одна особливість свята — в цей день не заборонено займатися звичними повсякденними справами. Цілком можливо, що це послаблення засноване на тому, що свято припадає на будній день. У день Вознесіння прийнято допомагати всім нужденним — вважається, що Христос в цей день зустрічається всім під виглядом жебрака. 

На Русі вважалося, що після цього свята остаточно приходить літо, тому можна починати купатися у водоймах.

Згідно з народними прикметами, на Вознесіння солов’ї співають завжди голосніше, ніж звичайно, і якщо комусь вдасться зловити цю птицю, то буде щастя на цілий рік. 

Що не можна робити на Вознесіння Господнє 

Як і у Великий піст, на Вознесіння заборонено займатися прибиранням і важким фізичним і моральним працею. Крім того, потрібно налаштувати себе на позитив і не думати про погане — згідно з повір’ями, в цей день багато бажань і думок мають властивість збуватися. Категорично заборонено відвідувати кладовища. Традиції свідчать, що таким чином можна серйозно нашкодити собі, зв’язавши душу живої людини зі світом мертвих. Також церква рекомендує відкласти неприємні розмови на інший день. Це пов’язують з тим, що в православні свята лайка є гріхом. Забороняються також весілля, поминання і вінчання — в день Вознесіння Господнього віруючі повинні нести богослужіння. Церква вважає, що дані події поєднувати не можна. 

У селах на свято було прийнято не викидати сміття з дому, не можна плюватися — інакше можна образити Бога. 

Прикмети на Вознесіння 

Дощ і гроза на Вознесіння — до поганого врожаю і недугам.

Гарна погода в цей день — вродить овочі, фрукти і злаки.

Якщо вранці виступила роса, по ній слід пройтися босоніж, щоб позбутися від хвороб.

Вознесенський дощ — до грозового Іллі (2 серпня).

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:45
259
Немає коментарів. Ваш буде першим!