Говорили про безпеку, порядок і благоустрій

Говорили про безпеку, порядок і благоустрій

Говорили про безпеку, порядок і благоустрій

Відбулася зустріч голів ОСББ з міською владою і представниками поліції. У ході зустрічі були розглянуті питання співпраці ОСББ з правоохоронними органами щодо запобігання крадіжок майна та випадків шахрайства у житловому секторі; обговорено заплановані заходи з благоустрою прибудинкових територій; доведено інформацію щодо початку роботи з виявлення безхазяйних квартир та щодо реалізації програми підтримки ОСББ у 2021 році.

Звертаючись до присутніх, заступник міського голови Сергій Сафо зазначив, що ОСББ будуть і надалі розвиватися, програма утеплення будинків працює і буде розширюватися. Головні питання, які сьогодні повинні вирішуватися – це чистота і затишок наших осель та комфорт проживання нашої території. Але не менш важливим є безпека будинків, квартир, спокій їх жителів, які сьогодні викликають занепокоєння.

Про це більш детально розповів новопризначений начальник Кремінського відділу поліції Андрій Зарічний.

-Сьогодні шахрайство – найпоширеніший вид злочину. Ми проводимо рейди, бесіди, але люди все рівно стають жертвами шахрайських дій. «Ваш син в біді», «Донька потрапила в ДТП», «Вашу картку заблоковано» - ці повідомлення приходять на телефон дуже часто. І люди, обминаючи поліцію, біжать до банкомату, сплачують кошти, називають номер картки і лиш потім звертаються до поліції.
 • Тільки у тісній співпраці з вами, ми можемо подолати цю проблему. Мій телефон для всіх відкритий, я готовий до спілкування у будь-який момент, дзвоніть, повідомляйте про порушення, тільки так зможемо протидіяти шахрайству.
 • Інша біда – наркотики. Сьогодні вони щодня вилучаються з «закладок», до яких задіяні підлітки 14-15 років. З цим ганебним явищем треба всім боротися, приділяти цьому максимум уваги задля безпеки нашого міста, ОТГ, задля убезпечення молоді. Ви, представники ОСББ, краще знаєте людей, особливо з числа проблемних категорій; можливо вам відомі сім’ї, де чиниться насильство над дітьми, жінками - треба не стояти осторонь, повідомляти про це поліцію. Тільки разом можна протидіяти негативним проявам у нашій громаді.
 • Вікторія Смага, заступник начальника відділення превенції , додала:
 • -Так, на території нашої ОТГ реєструються здебільшого злочини, пов’язані з шахрайством. Часто, шляхом випитування реквізитів, з банківських карток громадян вилучаються гроші; замовлення товарів через інтернет нерідко закінчується втратою грошей і неодержанням товару; фальшивий поліцейський: ваші рідні в біді; фальшивий лікар: вашим рідним потрібна медична допомога - перерахуйте кошти. І люди перераховують (причому, суми великі, і 10, і 20, і 50 тисяч гривень), а потім тільки телефонують родичам і дізнаються,що з ними все в порядку.
 • Наш фермер перерахував через Ощадбанк 63 тисячі гривень за мінеральні добрива, а виявилося, що це підставна фірма: і - ні добрив,ні грошей. То ж, як бачимо, шахраї працюють у всіх сферах і напрямках. Треба розуміти, що вони гарні психологи, часто це особи з місць позбавлення волі, які вправно маніпулюють нашою свідомістю.
 • І від подібних шахрайств не застрахований ніхто, навіть співробітники міліції і їх сімей потрапляють на цю вудку.
 • То ж тільки пильність, широке роз’яснення серед людей може убезпечити нас від масових шахрайств.
 • Установлення відеокамер – ще один із заходів, які можуть убезпечити людей від крадіжок, інших злочинів.
 • Іван Корнюхін поділився досвідом, як у їхньому ОСББ працює програма «Сусідська варта» і як, завдяки встановленим відеокамерам, удалося попередити не один злочин. На відео навіть є запис, як з машини було знято акумулятор, а потім цей же злодюжка повернувся і поставив акумулятор назад. Певне, хтось підказав, що у дворі встановлені камери і все записують. Тому, управляючий директор ОСББ «Бібліотечне» Іван Корнюхін радить своїм колегам встановлювати відеокамери повсюдно. Зараз в цьому назріла гостра необхідність. А Сергій Сафо пообіцяв, що в міськраді буде розроблено програму, завдяки якій ОСББ будуть компенсовані витрати на встановлення камер і забезпечення комунікацій.
 • Він також повідомив, що найближчим часом в ОТГ буде створено підрозділ «Поліцейський офіцер громади», який забезпечуватиме порядок у місті.
 • Говорили про чистоту і затишок у місті, про те, що кожна організація чи підприємство, ОСББ чи кооператив повинні дбати про закріплену територію і підтримувати її у належному стані. Це правило обов’язкове для всіх! А ще батькам і всім дорослим треба більше уваги приділяти своїм дітям. Бо купи сміття, шкаралупи від насіння біля бювету і фонтанів після нічного дозвілля молоді – то двійка нам, дорослим, за виховання наших чад.
 • Щодо реалізації програми підтримки ОСББ у 2021 році, було зазначено, що кошти на ці заходи у бюджеті закладені і ОСББ можуть планувати роботи з облаштування будинків, замовляти матеріали під фінансування, яке, орієнтовно, розпочнеться з липня місяця.
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:45
266
Немає коментарів. Ваш буде першим!