З початку року на водоймах країни вже загинули понад 270 людей

З початку року на водоймах країни вже загинули понад 270 людей

З початку року на водоймах країни вже загинули понад 270 людей

Травневе тепло спонукає громадян якнайшвидше розпочати купальний сезон, навіть при тому, що температура води наразі є небезпечною для плавання. Попри численні заклики рятувальників, громадяни продовжують наражати своє життя на небезпеку.

Про наслідки такого ставлення до власної безпеки свідчить красномовна статистика: вже більше двох сотень людських життів забрала вода з початку 2021 року.

З початку травня на водоймах країни вже загинуло 48 людей, з яких троє дітей.

Зокрема, 11 травня у Чернівецькій області на річці Дністер в с. Атаки, водолази ДСНС вилучили з води тіло потонулої жінки. Ще одна громадянка потонула на Закарпатті. Її вилучили рятувальники зі шлюзу Ужгородської гідроелектростанції у м. Ужгород 11 травня.

12 травня на Волині, на штучній водоймі в с. Здомишель Ратнівської СГ Ковельського району батько підняв з води тіло сина 2012 року народження, який потонув під час купання.

Цього ж дня на Чернігівщині, на ставку біля с. Галиця Лосинівської територіальної громади Ніжинського району групою рятувальників ДПРЧ-16 піднято з води тіло чоловіка 1988 року народження.

Також продовжувалися пошуки громадянина, який зник 10 травня під час купання у Чорному морі в Одесі. Всього, за період проведення пошукових робіт з 10.05.21 до 12.05.21, обстежено: 18 км прибережної смуги, 27 км2 водної поверхні та 57 тис. м2 дна акваторії.

17 травня до поліції Слов'янська Донецької області надійшло повідомлення про загибель дитини на одному з озер в Черкаській територіальній громаді. Попередньо встановлено, що 10-річний хлопчик разом з сестрою та ще двома друзями прийшли до водойми ловити рибу. Дитина в очереті пірнав за рибою і не винирнув. Присутні покликали на допомогу, але врятувати хлопця не вдалося.

З метою попередження численних випадків загибелі на водоймах, рятувальники постійно проводять профілактичну роботу. У складі рейдових груп здійснюється патрулювання місцьвідпочинку біля води. Спілкуючись з людьми, рятувальники нагадують основні правила безпечної поведінки на водоймах, про способи порятунку у разі потрапляння у воду, застерігають пильнувати за дітьми.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре закликає вас дотримуватися рекомендацій та правил безпечної поведінки на воді!

Особливо уважно слідкуйте за дозвіллям дітей і не дозволяйте їм самостійно відвідувати ставки та річки!

Андрій ПАВЛОВ, начальник Кремінського міськрайонного відділу ДСНС України у Луганській області

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:15
303
Немає коментарів. Ваш буде першим!