Медсестри на передовій боротьби з пандемією

Медсестри на передовій боротьби з пандемією

Медсестри на передовій боротьби з пандемією

Минулого року, коли коронавірус проник в Україну, медики, а особливо середній медперсонал, опинилися на передовій у боротьбі з цією безжальною хворобою. Справді безжальною і підступною. Спочатку вірус недооцінювали, про нього мало що знали. А сьогодні всі побачили, що covid-19 існує. Так, за даними Державного комітету статистики минулого року в Україні померло на 35 тисяч більше людей, ніж у 2019 році. І найвищий рівень смертності припав саме на жовтень-листопад, коли в Україні був найбільший спалах пандемії.

Автор — Яна Величко.

Луганській області, і Кремінській ОТГ зокрема, завдяки злагодженим діями вдалося не допустити стрімкого розповсюдженню інфекції.

На базі КНП «Кремінська багатопрофільна лікарня» Кремінської міської ради була створена мобільна бригада, яка здійснювала забори матеріалів у пацієнтів для тестувань шляхом ПЛР. Крім того, працював кабінет забору біологічного матеріалу. Навантаження було велике. І три лаборанти, три тендітні жінки, найбільше ризикували своїм здоров’ям і життям, відвідуючи людей з підозрою наковід. До складу бригади входили Тетяна Вікторівна Лисенко, Тетяна Григорівна Вєтрова, Людмила Олександрівна Коденко. Одягнені у захисні костюми, маски, рукавиці і окуляри, вони тестували по 30-40 осіб на день. Емоційно і фізично виснажені, падали з ніг після виїздів. Вода з тіла лилася рікою. Але дівчата не здавалися. Хто ж, якщо не вони?..

Відмінно у важкий період пандемії спрацювало відділення екстреної медичної допомоги (колишнє прийомне), на базі якого була створена тимчасова обсервація на 10 ліжок. Старша медсестра відділення Оксана Геннадіївна Бибік працює тут уже не перший десяток років і змогла організувати роботу чітко і злагоджено. До відділення надходило багато пацієнтів з підозрою на корнавірус, це були важко хворі, люди з пневмонією. Дівчата-медичні сестри тісно контактували з ними, підтримували психологічно, проводили просвітницьку роботу, моніторили стан здоров’я, самі робили ПЛР-тестування, цілодобово чергували - ні з чим не було перебоїв.

Прийняла на себе удар і Світлана Володимирівна Шульц – медсестра процедурного кабінету консультативно-діагностичної поліклініки. Працює тут з 1992 року. Світлана Володимирівна брала кров з вени пацієнтів для ІФА-тестування (дослідження, за допомогою якого виявляють імунну відповідь до вірусу). Скільки людей проходить через цей кабінет – практично усі! Це сотні маніпуляцій на день. Не кожному дано, не всі витримають таке навантаження.

Тож, на середніх медпрацівників лягла велика відповідальність. Був ризик заразитися на роботі і принести хворобу додому. І хворіли ж, і приносили… Але ніхто не скаржився. І, що дуже важливо, жоден медпрацівник не злякався і не залишив свого робочого місця. За що їм велика вдячність!

Варто сказати і про інші відділення лікарні, в тому числі терапевтичне, кардіологічне, реанімаційне, хірургічне, які також безпосередньо працювали з важко хворими, з пацієнтами з низькою сатурацією. Тобто вся лікарня, всі медпрацівники зробили і роблять велику справу.

Зараз збір матеріалів для ПЛР-дослідження робить первинна ланка медицини. Немає вже обсервації і лабораторії. Усі хворі отримують високоспеціалізовану медичну допомогу у повному обсязі з приводу не лише коронавірусної хвороби, але й усіх супутніх захворювань. І без професії медичної сестри важко уявити всю цю роботу, особливо зараз, поки коронавірус не відступає.

Тож бажаємо медсестрам здоров’я, терпіння і удачі у їхній благородній справі! А людям хочеться сказати: бережіться, не відвідуйте людні місця і більше гуляйте на свіжому повітрі!

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:40
334
Немає коментарів. Ваш буде першим!