Реформа освіти: які зміни чекають на кремінян

Реформа освіти: які зміни чекають на кремінян

Реформа освіти: які зміни чекають на кремінян

Шкільна реформа – тема не нова, проте дуже актуальна. Розпочалася вона ще у 2017 році, коли набув чинності Закон України «Про освіту. Сьогодні у Кремінській ОТГ вже немає шкіл, їх перейменовано в ліцеї. Що це означає для кремінян? Які зміни чекають на учнів та вчителів? На ці та інші важливі питання нашому кореспонденту відповів начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської ради Олексій Удовенко:

Автор — Яна Величко. 

- Дійсно, освітня реформа є довготривалою і поетапною, і вона має завершитися у 2027 році, це початок роботи профільної школи за новим Державним стандартом. До 2025 року в закладах загальної середньої освіти буде створена трирівнева система – початкова (1-4 класи), базова середня (гімназія, 5-9 класи) і профільна школа. Щодо останньої, йдеться про впровадження якісної, наголошую на цьому слові, профільної освіти для учнів старших класів, коли діти самостійно обиратимуть тематичне спрямування в навчанні. Воно може бути суспільно-гуманітарним, природничо-математичним, технологічним, художньо-естетичним, спортивним тощо. Організувати ефективну профільну школу — одне з пріоритетних завдань освітньої спільноти. Звичайно, профілі навчання зумовлені і кадровими, і матеріально-технічними й інформаційними ресурсами закладів освіти

- Тож, як у цьому році кремінські учні зараховуватимуться до старшої школи?

- Поки що для наших учнів нічого не змінюється, тому у встановленому порядку.

- Закон говорить, що профільні ліцеї створюватимуться у містах із населенням не менше 50 тисяч осіб. Ми не дотягуємо до цієї цифри…

- Це так, проте на сьогодні є велика вірогідність того, що Верховна Рада ухвалить законопроєкт, який скасовує норму про 50 тисяч і будь-яка громада зможе відкрити ліцей і утримувати його. Наголос на слові «утримувати». Тому це повинна бути спроможна громада. Адже ліцеї створюються для забезпечення саме якісної профільної освіти.

- Якщо ж нашим старшокласникам доведеться їздити у профільні заклади до сусідніх міст, хто організовуватиме підвезення учнів?

- Зараз це питання не розглядається, бо все ж таки ми сподіваємося, що матимемо можливість створити різнопрофільний ліцей у Кремінській громаді. Бути ліцею чи ні – вирішуватиме орган місцевого самоврядування, враховуючи, у першу чергу, свої фінансові можливості.Також аналізуватимуться інші критерії: професійна компетентність учителів, потреби наших учнів, показники результатів ЗНО, кількість дітей шкільного віку, навантаження приміщень тощо. Ми плануємо тісно спілкуватися з педагогічними колективами, директорами ліцеїв, можливо, будуть проведені громадські обговорення, зустрічі з депутатами. Є норми закону, які потрібно виконувати. Це дуже серйозне й актуальне на сьогодні питання. І думаю, у нас все вийде!

- Було б добре. Адже не хочеться повторювати сумний досвід сусідів з Рубіжного, де школи закриваються...

- Звичайно, і ми цього не хочемо. У першу чергу стурбований майбутнім наших дітей голова Кремінської ОТГ Володимир Струк. І він прийшов у громаду, щоб відроджувати її, відновлювати тут інфраструктуру, а не руйнувати чи позбавляти можливостей.

На сьогодні у нас працюють шість закладів загальної середньої освіти й одна філія опорного закладу «Кремінський ліцей №1», у яких навчаються понад дві тисячі дітей. І ми не плануємо ліквідовувати жоден з них, вони просто змінюватимуть свій статус.

- Олексію Володимировичу, чи є сьогодні проблеми з харчуванням дітей? У тому числі, пільгових категорій.

- Сьогодні в ОТГ безкоштовним харчуванням забезпечені учні 1-4 класів і 764 дитини пільгових категорій. Це діти, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, діти з числа BПО і діти, які мають статус постраждалих від воєнних дій і збройних конфліктів.

Слід відзначити, що ми провели конструктивні бесіди з постачальниками продуктів харчування, і тепер більш уважно слідкуємо за їх якістю. Наприклад, раніше продукти доставлялися нам у кінці тижня. Тобто, ви розумієте, що це впливало на їх якість. Тепер ми отримуємо товар, так би мовити, у перших рядах – не пізніше вівторка. Усі закупки проведені, жодних проблем із харчуванням немає.

- Учителі-пенсіонери переведені на роботу за контрактом. Що буде з ними і директорами шкіл пенсійного віку? Скільки таких і чи всі залишаються на посадах?

- Що стосується педагогів, таких у нас 30 осіб, і продовжувати з ними контракт чи ні - вирішують керівники закладів освіти. У першу чергу, тут враховується професійність учителів.

Відносно директорів – маємо 4 пенсіонери. Їхні контракти діють по 1 липня 2021 року. Відповідно до законодавства, будемо оголошувати конкурс, ніхто не забороняє цим же керівникам брати у ньому участь. Конкурси будуть відкриті, із відеоспостереженням. Положення про проведення конкурсу розроблено і буде затверджено найближчою сесією міської ради.

Ані права пенсіонерів, ані трудове законодавство в жодному разі не порушуються.

- Сьогодні динаміка захворюваності на COVID-19 в Києві і в Україні загалом, на жаль, не втішна. Якщо у Луганській області буде оголошено локдаун, чи готові школи повернутися до дистанційного навчання?

- Досвід роботи в дистанційному режимі у нас є. До того ж, ми кожного дня проводимо моніторинг захворюваності по закладах освіти. І зараз її рівень, на щастя, невисокий. Якщо в окремих класах буде збільшуватися захворюваність, відповідно вони перейдуть на дистанційне навчання. У випадку, коли наш регіон (не дай Боже) потрапить у «червону» зону, освітні заклади, крім дитячих садочків, перейдуть на дистанційну форму навчання. Матеріально-технічна база в освітніх закладах прекрасна, є все необхідне для організації навчання офлайн, а вчителі дуже успішно працюють у такому режимі. На якість освіти це не впливає - тому жодних проблем.

А взагалі, ми дотримуємося карантинних норм і робимо все можливе, щоб запобігти розповсюдженню цієї хвороби. Так, наприклад, наша первинна ланка медицини планує незабаром надати для педагогічних працівників, у першу чергу для тих, хто буде задіяний у ЗНО, близько 150 безкоштовних вакцин від коронавірусу. До речі, три вчителі вже зробили щеплення.

- Які найближчі плани в галузях освіти, культури та спорту?

- Зараз ми проводимо аналіз того, що потрібно зробити і над чим працювати в першу чергу. До нас з району в плачевному стані перейшли сільські клуби. Є бажання і розпорядження міського голови, відповідно до якого ми будемо замовляти проєктно-технічну документацію на відновлення певних об’єктів. Наприклад, плануємо відремонтувати зал хореографії в Кремінському міському будинку культури (район «першої» шахти).

Також нещодавно міська рада підписала меморандум (а ми подали заявку) на участь у масштабному проєкті «Інноваційний прорив». Усі наші заклади, у тому числі інклюзивна, початкова і дошкільна освіти матимуть можливість навчатися з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

За ініціативою міського голови Володимира Струками тісно співпрацюємо з міжнародними організаціями. Так, у цьому році буде проходити масштабна реконструкція дошкільного закладу «Малятко». Це буде абсолютно сучасний, модернізований садочок – можливо, найкращий в області! Грандіозний проєкт.Роботи на суму близько 20-ти мільйонів розпочнуться в травні цього року. Ремонт здійснюватиметься як усередині дошкільного закладу (планується, навіть, зробити там теплу підлогу), так і прилеглої території.

(на знімках - проект реконструкції дитсадка «Малятко»)

Два дитячих садочки в центрі міста також завершать ремонтні роботи у рамках інших проєктів.

Отже, планів багато й спільно з міським головою ми будемо поступово втілювати їх у життя.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:10
618
Немає коментарів. Ваш буде першим!