До Дня пам’яті захисників України пройде акція «Сонях»

До Дня пам’яті захисників України пройде акція «Сонях»

До Дня пам’яті захисників України  пройде акція  «Сонях»

Відповідно до Указу Президента, починаючи з минулого року 29 серпня відзначається День пам'яті захисників України.

У цей день передбачено приспущення Державних Прапорів та оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання, обмеження розважально-концертних заходів та трансляцій на телебаченні і радіо, покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань захисників України, а також проведення національно-патріотичних заходів. Повідомляє Кремінська районна державна адміністрація.

5 липня Кабінет Міністрів України затвердив план заходів і доручив обласним адміністраціям розробити свої регіональні плани щодо відзначення пам’яті загиблих захисників України.

Обов’язковим елементом урочистостей має стати встановлення зменшених копій Державного Прапора на усіх могилах захисників України та проведення всеукраїнської акції «Соняхи».

Своєрідним символом цього дня є сонях, адже 29 серпня 2014 року сталась одна із найкривавіших трагедій російсько - української війни – сотні українських військових були розстріляні у сумнозвісному Іловайському котлі. Саме у цей час поспіли соняшники, серед яких й лежали тіла українських захисників.

Серед загиблих цього дня був і наш земляк із села Кудряшівка Кремінського району – Олександр Горобинський, який загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу із Іловайського котла так званим "зеленим коридором" на перехресті доріг з с. Побєда до с. Новокатеринівка. Олександр поліг разом з значною частиною бійців 93-ї механізованої бригади. Два роки він вважався зниклим, а батьки не втрачали надії, що хлопець живий.

У 2016 році останки на той час невідомого бійця на Кушугумському кладовищі Запорізьської області за експертизою ДНК були ідентифіковані. Загиблим виявився Олександр Горобинський.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:30
152
Немає коментарів. Ваш буде першим!