Спогади крізь біль і сум...

Спогади крізь біль і сум...

Спогади крізь біль і сум...

15 лютого ми віддаємо шану солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок, беручи участь у бойових діях у різних країнах. Кожна війна – це лихо і смерть. Але найбільш масштабним був афганський конфлікт. Тільки з України в Афганістані воювало близько 120 тисячі солдатів і офіцерів.  Про це повідомляє сайт ГУ ДСНС України у Луганській області

З них понад три тисячі не повернуться додому ніколи. Сьогодні ми згадуємо тих, хто загинув, і з гордістю тиснемо руки ветеранам тих страшних подій. Нині у лавах Державної служби України з надзвичайних ситуацій Луганського краю працюють вісім учасників бойових дій на території інших держав.

Серед них - Геннадій Вікторович Прядка, водій автотранспортних засобів відділення забезпечення 21-ї ДПРЧ "Кремінна". 

Двадцять тисяч кілометрів пройшов військовими шляхами Афганістану ПРЯДКА Геннадій Вікторович, 1967 року народження, пенсіонер ДСНС з 2020 року, нині працює водієм автотранспортних засобів відділення забезпечення 21-ї ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Луганській області.

Вісімнадцятирічним юнаком Геннадій разом з іншими ровесниками впродовж трьох місяців за спеціальною програмою в Самаркандській навчальній частині підвищував свій професійний рівень в умовах гірської місцевості та пустелі для подальшої служби в Афганістані. 

В розпалі літа 1985-го він прибув у Кабул, щоб замінити звільнених у запас. Подальша служба Геннадія проходила за кермом «КамАЗа» - 5320. У складі колони з п’ятдесяти автомобілів під прикриттям БТРів та зенітних установок Геннадій Прядка перевозив боєприпаси, будівельні матеріали, продовольство та інші життєво необхідні вантажі. Кожний щотижневий рейс до Кушки з Герата чи Шинданта і в зворотному напрямку з вантажем додав 200-300 кілометрів небезпеки. 

Літом 1987 Геннадій готувався до повернення на Батьківщину. Кульові та осколочні отвори на кузові автомобіля були німими свідками бойових шляхів, а одометр відміряв двадцять тисяч кілометрів нервової напруги.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
16:10
191
Немає коментарів. Ваш буде першим!