Шахраї полюють на довірливих

Шахраї полюють на довірливих

Шахраї полюють на довірливих

Чергова частина Кремінського ВП ГУНП України в Луганській області просить громадян бути обережними, бо шахраї не дрімають!

Якщо ви стали жертвою шахрайства, відразу повідомляйте поліцію за телефоном 102 або за номером  0668046494.

ШАХРАЙСТВО ПО ІНТЕРНЕТУ

Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі. Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити Інтернет-платежі. Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.

Щоб не потрапитися на гачок шахраїв:

– не повідомляйте нікому свої персональні данні. У тому числі про банківські платіжні картки;

– не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет.

ВИПИТУВАННЯ РЕКВІЗИТІВ БАНКІВСЬКОЇ КАРТИ

Шахрай під приводом блокування банківської карти чи збільшення кредитного ліміту телефонує до жертви, представляється працівником служби безпеки банку, випитує реквізити банківської картки потерпілого та в подальшому знімає грошові кошти (здебільшого шахраї представляються працівниками «Ощадбанку», «Приватбанку», «Альфабанку»).

«ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА»

Шахрай представляється телефоном співробітником державної установи (будь-якої іншої організації чи компанії) й повідомляє, що на вашу карту будуть перераховані гроші. Для їх отримання потрібно повідомити реквізити вашої картки.

«ФАЛЬШИВИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ»

Шахрай по телефону представляється працівником поліції та вимагає кошти за непритягнення до відповідальності когось із родини потерпілого, який наче б то скоїв злочин. На території області зафіксовано близько 33 таких факти.

КУПІВЛЯ ДЕШЕВОГО ПАЛЬНОГО, ЦУКРУ ЧИ ІНШОГО ТОВАРУ

Шахрай телефонує жертві з пропозицією дешево продати талони на паливо. Для правдивості, домовляється про зустріч безпосередньо на самій АЗС, де отримавши кошти (зазвичай понад 5000 грн) прямує в приміщення АЗС, ніби за талонами, після чого зникає. Замість палива може виступати будь-який інший товар, найчастіше цукор.

«ФАЛЬШИВИЙ ЛІКАР»

Шахрай по телефону представляється лікарем та повідомляє жертві, що хтось із його родини потребує негайних коштів на лікування, оскільки перебуває у критичному стані. Гроші жертва також має скинути на банківську картку. Даний вид шахрайства лише набуває свого поширення.

«ВИ ВИГРАЛИ АВТОМОБІЛЬ, МІЛЬЙОН ТОЩО»

Жертві надходить SMS-повідомлення щодо виграшу, більше деталей пропонується дізнатися на сайті або за телефоном. Особа передзвонює за вказаним номером, де їй пояснюють: щоб отримати свій приз, необхідно сплатити податок у розмірі 1% від його вартості. Для переконливості шахраї можуть створити сайт, на якому є вся інформація щодо «акції» та відгуки попередніх переможців.

ЗНЯТТЯ ПОРЧІ

Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах. Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам. Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди із слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди. Часто в тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).

Щоб не потрапити на гачок шахраїв:

– ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші

– роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони

ШАХРАЙ ОСОБИСТО ВИМАНЮЄ ГРОШІ ЧИ МАЙНО ЖЕРТВИ

Залишаються актуальними безпосередні шахрайства, де шахрай особисто зловживаючи довірою жертви виманює її майно чи гроші.

До прикладу:

– шахрай звертається до потерпілого з проханням зателефонувати з його мобільного телефону, а отримавши телефон, втікає з місця події;

– перепис грошових купюр або їх обмін по причині вилучення з обігу;

– отримання позики без наміру повернення;

– отримання коштів на постачання товару чи послуг, які в подальшому не надаються.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:10
227
Немає коментарів. Ваш буде першим!