Нічийні: Нова Астрахань «зависла» між небом і землею

Нічийні: Нова Астрахань «зависла» між небом і землею

Нічийні: Нова Астрахань «зависла» між небом і землею

Між небом і землею «зависли» більш як тисяча людей, тобто ціле село Нова Астрахань.  Бо в результаті децентралізації, проведеної в районі, від Кремінної село відійшло, а до Сєвєродонецька ще не прийшло.

Ось ця паперова неузгодженість стала причиною того, що сільрада не змогла укласти договори з постачальниками газу і електроенергії.

Тож якраз на Старий Новий рік, коли почалися Хрещенські морози, приміщення Новоастраханської сільської ради відключили від газопостачання. Воду з системи опалення злили, але це не врятувало батареї від розмерзання. Радіатори порвало і в сільській раді, і на другому поверсі, де знаходиться відділення зв’язку.

Сьогодні роботу поштового відділення паралізовано: не працюють комп’ютери, принтери. Завідуюча приходить і тільки видає кореспонденцію, а ось заплатити за комунальні послуги люди не можуть.

- Тому всі дуже занепокоєні тим, що і приватні домогосподарства можуть опинитися в тій же ситуації, що й сільська рада: їх попросту відключать за несплату спожитого газу, - з тривогою за своїх односельчан розповідає голова ветеранської організації Ольга Степанівна Журиленко.

Надзвичайна подія в селі схвилювала депутатів сільської ради Станіслава Литвиненка, Тетяну Золотопуп, які почали стукати у всі двері. Зокрема, Тетяна Юріївна розповідає:

- Я дзвонила на гарячу лінію облдержадміністрації, доповіла про ситуацію, яка склалася у Новоастрахані, а мені сказали: «Радуйтеся, що вам не відключили газопостачання з 1 січня». Ось така відповідь. Виходить, що люди нікому не потрібні. Так, нас приєднали до Сєвєродонецька, і охоче приймають наші податки. А ось вирішити питання щодо забезпечення елементарних людських потреб у чиновників ще не дійшли руки (жителів Нової Астрахані  навіть у лікарні в Сєвєродонецьку не приймають безкоштовно). Отож, від газу нас відрізали, тепер черга за електроенергією? І що робити селянам? Хіба керівництво району, області не розуміє, що такими діями вони просто знищують Нову Астрахань? Це було село з цікавою історією, багатими землями і звитяжною працею людей. У певні роки воно було навіть районним центром.А тепер? Його покидає молодь, скоро тут нікого не залишиться. Нам така реформа потрібна, така децентралізація?

Мені дуже болить доля села. Тут дім моїх батьків, на цих землях з 2000 року я веду підприємницьку діяльність. Чула, що у голови Кремінської об’єднаної територіальної громади Володимира Струка є наміри повернути села до ОТГ. Ми б з задоволенням повернулися назад до Кремінної, адже з цим районом нас повֹ’язуєспільна доля впродовж багатьох десятиліть. В цьому районі – вся наша історія, перемоги, успіхи…

Як пояснила Новоастраханський сільський голова Ольга Іванівна Татарченко, на сьогодні питання газопостачання і електроенергії врегульовується. «Наразі нам дають субвенцію і на газ, і на світло. Шкода що це не було зроблено на початку січня, тоді б не трапилося такої ситуації. Алегенеральним планом ми приєднані до Сєвєродонецька,а там - військово-цивільна адміністрація і ще немаємеханізму, алгоритму роботи в цих умовах з приєднаними громадами. Ось тому й виник подібний колапс. Ми чекаємо підписання закону про військово-цивільні адміністрації.

Зараз потепліло, пошта відновила свою роботу і приймає платежі від населення. Але підключитися до газу наразі немає можливості через пошкодження системи опалення».

Отож, дасть Бог, все врегулюється. Але якою ціною? Ціною моральних і матеріальних збитків. Чому так? Чому все, що в нас відбувається, неодмінно несе проблеми, додаткові навантаження, незручності і навіть збитки саме для людей. І тільки чиновники – завжди в «шоколаді»! Суспільство абсурдів.

Ганна Паламарюк.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
17:25
839
Немає коментарів. Ваш буде першим!