Український генерик проти коронавірусу від фармкомпанії з Рубіжного успішно пройшов перший етап дослідження

Український генерик проти коронавірусу від фармкомпанії з Рубіжного успішно пройшов перший етап дослідження

Український генерик проти коронавірусу від фармкомпанії з Рубіжного успішно пройшов перший етап дослідження

Перший український генеричний препарат проти COVID-19 від рубіжанської фармацевтичної компанії «Мікрохім», який впливає на патогенез вірусу, 15 грудня успішно завершив клінічний етап досліджень біоеквівалентності. На початку 2021 року очікується його вихід на ринок під назвою «Фавіпіравір – Мікрохім», передає Зміст з посиланням на дані представників компанії.

«15 грудня в рамках процедури дослідження біоеквівалентності нами успішно завершено клінічний етап вивчення лікарського засобу «Фавіпіравір – Мікрохім». Він виконувався на базі терапевтичного відділення Клініко-діагностичного центру «Фармбіотест» – лідера вітчизняного ринку проведення комплексних досліджень біоеквівалентності та фармакокінетики лікарських засобів в Україні. Цьому передувала контрольна експертиза препарату в уповноваженій лабораторії Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров’я України», – підкреслив генеральний директор «Мікрохім» Ігор Погромський.

«Фавіпіравір – Мікрохім» – це перший український генерик японського противірусного засобу «Авіган» (міжнародна непатентована назва – «Фавіпіравір»). У вересні японські дослідники в рамках проведення клінічних досліджень отримали докази ефективності використання препарату для боротьби з COVID-19. При цьому, «Фавіпіравір» внесений до затвердженого українського протоколу лікування хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією.

Натомість головний лікар дослідницької установи – «КДЦ «Фармбіотест» Григорій Цапко відзначив, що «наступним етапом дослідження є біоаналітика, за результатами та звітами проведення якої Державний експертний центр визначиться щодо офіційної реєстрації препарату в Україні. До цього купити препарат у вільному продажу буде неможливо. Зі свого боку, ми як дослідницька установа зробимо все, аби якомога скоріше завершити свій обсяг роботи. На даний час плануємо у грудні завершити біоаналітичну частину для того, щоб вже у січні наступного року Україна отримала свої ліки від коронавірусної хвороби. Ми усвідомлюємо всю свою відповідальність перед українцями, адже ситуація з поширенням COVID-19 залишається критичною з тенденцією до погіршення».

При цьому, раніше виробник лікарського засобу – компанія «Мікрохім» вже заявила, що після реєстрації засобу готова спільно з Міністерством охорони здоров’я узгодити і реалізувати процедуру передачі партії препарату лікувальним установам на безоплатній основі.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:00
556
Немає коментарів. Ваш буде першим!