Стан освіти на Луганщині – нові виклики сучасності

Стан освіти на Луганщині – нові виклики сучасності

Стан освіти на Луганщині – нові виклики сучасності

Сьогодні, на платформі ZOOM “Медіапростір-онлайн” відбулась онлайн-конференція «Освіта на Луганщині”, де основним спікером був директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Юрій Стецюк.

Участь у заході взяли журналісти місцевих видань, представники сфери освіти та голова Луганського прес-клубу, відповідальна за організацію конференції Тетяна Вергун. 

Питання, які обговорювались під час онлайн-зустрічі – це робота навчальних закладів Луганщини у цьому році, виклики для працівників освіти, пов'язані з пандемією COVID, шляхи їх вирішення, робота вищих та професійних навчальних закладів, закладів середньої освіти в умовах децентралізації тощо.

Як повідомив Юрій Стецюк, до галузі освіти області входить 271 дитячий садочок, 273 шкільні навчальні заклади, 8 інклюзивних ресурсних центрів, 19 закладів професійної освіти, 5 вищих навчальних закладів, а також 4 спеціальних та 4 санаторних закладів.

Присутніх хвилювали питання проведення освітнього процесу під час карантину, як-от дотримання санітарних вимог, відповідальність батьків за рівень знань при дистанційному навчанні, доступність інтернету у сільській місцевості для навчання, нестача вчителів, а також що чекає галузь після децентралізації.

Як відомо, в грудні освітні заклади передаються до комунальної власності новостворених територіальних громад. У зв’язку із цим актуальним залишається питання створення оптимальної мережі навчальних закладів для доступної і якісної освіти.

Щодо роботи санаторних та спеціальних шкіл Юрій Стецюк запевнив, що згідно із законодавством, заклади працюють без змін до 1 липня 2021 року.

Також він зазначив пріоритети в роботі на майбутнє – це якісна та доступна дошкільна освіта, проект «Нова українська школа», відсоткове впровадження системи НАССР, якість освіти в новостворених ОТГ.

Крім цього представник консультативної ради радників з питань соціальної єдності при Програми UN RPP Андрій Жидков представив учасникам заходу аналіз культурних політик Луганщини і Донеччини та пропозиції з розвитку освітньої політики.

Захід відбувся в межах проекту “СІТІ-ХАБ: платформа діалогу громади та влади”, що підтримується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:30
328
Немає коментарів. Ваш буде першим!