Від імені "Укрпошти" шахраї збирали дані банківських карток: як не попастися

Від імені "Укрпошти" шахраї збирали дані банківських карток: як не попастися

Від імені "Укрпошти" шахраї збирали дані банківських карток: як не попастися

Від імені «Укрпошти» шахраї намагаються заволодіти даними банківських карток українців. Служба інформаційної безпеки «Укрпошти» звернулася в правоохоронні органи і кіберполіцію України, щоб зупинити поширення фішингових повідомлень і заблокувати шахрайські сайти. Про це йдеться в повідомленні «Укрпошти».

"5 грудня в контакт-центр "Укрпошти" надійшла низка звернень клієнтів за електронними листами, ніби від імені "Укрпошти". У листі говорилося про те, що потрібно оплатити додаткове мито в розмірі 2,15 грн для отримання міжнародного відправлення. За вказаним в листі посиланням користувачі потрапляли на фальшивий сайт, що імітує офіційний інтернет-сайт "Укрпошти", для здійснення додаткової оплати. насправді, таким чином шахраї збирали дані банківських карток для подальшого незаконного зняття коштів", — сказано в ньому.

Крім того, компанія повідомляє, що витоку бази даних не було.

Служба інформаційної безпеки проаналізувала звернення в контакт-центр і виявила, що більшість одержувачів фішингових листів мали пошту на доменах meta.ua і i.ua. "Укрпошта" радить користувачам, які створили свої електронні адреси за допомогою цих майданчиків, бути особливо обережними.

Зараз правоохоронні органи з'ясовують всі деталі про шахрайство і підробку електронної пошти компанії.


Щоб не постраждати від шахрайської атаки, "Укрпошта" радить :

  • Перевіряти адресата. Розсилка шахрайських листів здійснювалася з фальшивої електронної пошти. Основні джерела розсилки про статус відправлення "Укрпошти": Viber, SMS-повідомлення та дзвінок з контакт-центру "Укрпошти". Всі відомості про нараховані мита можна дізнатися тільки у оператора в відділенні "Укрпошти".
  • Перевіряти посилання в листі й не переходити за сумнівними. Єдиний сайт "Укрпошти" ukrposhta.ua.
  • Не вводити дані своїх банківських карток не перевіривши безпеку ресурсу.

Як повідомляли Українські Новини, шахраї крадуть дані українців з телефонів.

Також зловмисники шантажують українців за допомогою записів телефонних розмов.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:00
374
Немає коментарів. Ваш буде першим!