Розмір допомоги по безробіттю зріс: хто зможе отримати більше

Розмір допомоги по безробіттю зріс: хто зможе отримати більше

Розмір допомоги по безробіттю зріс: хто зможе отримати більше

Максимальний розмір допомоги по безробіттю збільшено з першого грудня, передає Зміст.

Так, із 1 грудня 2020 року в Україні збільшено прожитковий мінімум. Згідно зі ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відсьогодні прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270 гривень. Відповідно, максимальний розмір допомоги по безробіттю – 9 080 гривень на місяць.

Розмір допомоги визначається для кожного безробітного індивідуально. Він залежить від заробітної плати людини та її страхового стажу. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.

На період карантину постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття розмір мінімальної допомоги по безробіттю збільшено з 650 до 1 000 гривень.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлюється для громадян, які протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше шести місяців, молодих людей, які закінчили навчання в закладах середньої/вищої освіти або звільнені зі строкової військової служби і які вперше шукають роботу, внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди роботи.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:45
180
Немає коментарів. Ваш буде першим!