В Україні розробили унікальний надчутливий "антигенний" тест на COVID-19

В Україні розробили унікальний надчутливий "антигенний" тест на COVID-19

В Україні розробили унікальний надчутливий "антигенний" тест на COVID-19

Українські вчені підприємства “Діапроф-Мед” представили новий надчутливий діагностикум DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R — тест-систему імуноферментну для прямого виявлення антигену коронавірусу SARS-CoV-2. Ця тест-система у 75 разів чутливіша за один із найкращих у світі тестів на антиген і мінімум у п’ять разів дешевша. Про це повідомляється на сайті українського розробника, передає УНН.

Унікальність нового діагностикуму українських вчених “Діапроф-Мед” полягає у надвисокій чутливості тест-систем. Розробники зазначають, що аналітична чутливість DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R становить 10 пг/мл. Тоді як у порівняльній таблиці інших “антигенних” тестів чутливість світового флагмана серед виробників тест-систем — компанії Abbott — складає лише 750 пг/мл. Тобто українська тест-система DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R у 75 разів чутливіша за один із найкращих тестів на антиген і дозволяє виявляти хворого на COVID-19 раніше за всі інші існуючі діагностикуми на антиген.

При надвисокій чутливості ціна українського тесту DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R у п’ять-десять разів нижча. Тривалість аналізу від моменту внесення зразку до кінцевого результату — 2 години 30 хвилин.

У “Діапроф-Мед” повідомляють, що дослідження діагностичних характеристик DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R проводилося в трьох вірусологічних лабораторіях МОЗ України з одночасним ПЛР-тестуванням біологічних зразків. Виявлення “антигенних” тест-систем DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R серед хворих становило 68,9%, при виявленні ПЛР — 72,8%.

У компанії наголошують, що аналіз може бути проведений як з використанням стандартного устаткування для ІФА, так і автоматичних імуноферментних аналізаторів відкритого типу з використанням валідованого протоколу постановки аналізу.

“Саме наявність "відкритої“ системи тестування з доступністю відносно простої технології обробки зразків робить аналіз доступним практично на будь-якому рівні закладів охорони здоров’я”, — повідомили у “Діапроф-Мед”.

При використанні тест-системи DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R масове виявлення носіїв вірусу мінімум у 2 рази дешевше за ПЛР-тестування.

“При цьому сучасний стан інфраструктури лабораторій в Україні дозволяє виробляти до 1 мільйона тестів у день. Позитивний результат, отриманий при використанні тест-системи DIA®-SARS- CoV-2-Ag-R, не вимагає підтвердження методом ПЛР”, — зазначили розробники.

Нагадаємо, у Верховній Раді України наполягають на масовому тестуванні населення країни вітчизняними тестами. Серед переваг нардепи вбачають низьку вартість для бюджету за рахунок внутрішнього виробництва та незалежність України від імпорту закордонних тест-систем.

Джерело: УНН

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:25
155
Немає коментарів. Ваш буде першим!