25 листопада - Міжнародний день боротьби зa ліквідацію насильства відносно жінок

25 листопада - Міжнародний день боротьби зa ліквідацію насильства відносно жінок

25 листопада - Міжнародний день боротьби зa ліквідацію насильства відносно жінок

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок в 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН — A/RES/54/134.

Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухильо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Послання Генерального секретаря:

«Насильство у відношенні жінок заподіює невимовні страждання, горе сім’ям, від якого страждають і старий, і малий, і доводить громади до зубожіння. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток».

У світі немає жодної країни, де не відбувалось би насилля над жінками, а Україна не є винятком. За офіційною статистикою ООН, одна з трьох жінок та дівчат в Україні зазнавала насилля.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відзначає Організація Об’єднаних Націй та світова спільнота. В цей день щороку, оголошується про глобальну інформаційну кампанію Генерального Секретаря ООН «16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства».

Це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок до 10 грудня - Дня прав людини. Вказана акція започаткована в 1991 році. 

Україна приєдналася до неї у 2000 році.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:05
211
Немає коментарів. Ваш буде першим!