Рубіжанський «Мікрохім» планує випуск «антикоронавірусного» препарату у січні 2021 року

Рубіжанський «Мікрохім» планує випуск «антикоронавірусного» препарату у січні 2021 року

Рубіжанський «Мікрохім» планує випуск «антикоронавірусного» препарату у січні 2021 року

Міністерство охорони здоров'я України затвердило протокол дослідження для генеричного препарату «ФАВІПІРАВІР — МІКРОХІМ», який планується до випуску вітчизняним фармвиробником «МІКРОХІМ» в рамках здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію коронавирусной хвороби (COVID-19), передає Зміст з посиланням на коментар керівництва «Мікрохім».

Відповідно до встановленої законодавством процедури, до цього вітчизняний «антикоронавірусний» генеричний препарат НПФ «МІКРОХІМ» вже пройшов контрольні дослідження в уповноваженій лабораторії на базі Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров’я України.

Як відомо, «Фавіпіравір» – це міжнародна непатентована назва діючої речовини оригінального противірусного препарату «Авіган» (виробник – фірма FUJIFILM Toyama Chemical Co., Ltd., Японія). Даний препарат був зареєстрований в 2014 році як засіб, що має противірусну активність проти лабораторних штамів вірусів грипу А і В. При цьому, у вересні 2020 японські дослідники отримали докази ефективності використання «Авіган» для лікування хвороби, викликаної коронавірусною інфекцією. Вважається, що він не просто усуває клінічні прояви хвороби, а, перш за все, впливає на патогенез розвитку захворювання, викликаного новим коронавірусом в організмі людини.

«Ми плануємо провести дослідження на відповідність біоеквівалентності нашого препарата «Авігану» вже в грудні цього року. Якщо дослідження буде успішним і схвалено Державним експертним центром, то препарат буде зареєстрований найближчим часом. При таких умовах, ми сподіваємося, що пацієнти отримають препарат вже в першому кварталі 2021 року», – зазначив генеральний директор компанії «МІКРОХІМ» Ігор Погромський.

Крім того, керівник підприємства зазначив, що «зважаючи на великий попит, вартість субстанції на міжнародному ринку залишається визначальним фактором ціни кінцевого продукту. Однак планована ціна препарату «ФАВІПІРАВІР – МІКРОХІМ» все одно буде нижче вартості аналогів з Росії, які вже активно продаються на «чорному ринку», ціна яких коливається в межах 2800 – 3000 гривень.

Тому, з огляду на соціальну значимість проекту, керівництво «МІКРОХІМ» прийняло рішення за рахунок підприємства забезпечити можливість лікування препаратом категорії лікарів і медичного персоналу, які знаходяться на передній лінії в боротьбі з коронавірусом і найбільш схильні до небезпеки зараження. Для цього, після реєстрації препарату, компанія планує спільно з Міністерством охорони здоров’я узгодити і реалізувати процедуру передачі партії ліків лікувальним установам на безоплатній основі. Паралельно, препарат надійде в аптечну мережу за звичайною процедурою».

Нагадаємо, що в Україні фавіпіравір ще в квітні 2020 року було внесено до переліку ліків для запобігання поширенню коронавірусного захворювання, які були звільнені від сплати ввізного мита та ПДВ. У той же час, препарат не зареєстрований на території України, тому на даний момент купити його у вільному продажу неможливо.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:15
139
Немає коментарів. Ваш буде першим!