Ситуація з коронавірусом на Луганщині у питаннях і відповідях

Ситуація з коронавірусом на Луганщині у питаннях і відповідях

Ситуація з коронавірусом на Луганщині у питаннях і відповідях

Чи можна не водити дитину до школи під час карантину? Що робити, якщо «швидка» не виїжджає на виклик? Ці та інші питання розглянули сьогодні під час онлайн-конференції. 

Онлайн-конференція  «Карантинні заходи у зв'язку з COVID-19 на Луганщині» відбулася на платформі ZOOM «Медіапростір-онлайн». Її провела голова Луганського прес-клубу Тетяна Вергун, головний спікер - директор Департамента охорони здоров’я Луганської ОДА Юрій Стогнієв. 

Юрій Олексійович навів COVID-статистику по області: станом на 19 листопада на Луганщині  лабораторно підтверджено 5385 випадків, з них 475 - у працівників медичних закладів; 2922 людини одужали, 133 - померли. Останнім часом ситуація з коронавірусом у області визначається як стабільна, можна навіть говорити про зниження рівня захворюваності.
«Я вважаю запровадження карантину вихідного дня правильним рішенням, яке дозволить розірвати ланцюг  захворюванності», - зазначив Юрій Стогнієв. Він також розповів про карантинні обмеження та профілактичні заходи, які проводяться по закладах Луганщини. 

Запитання, які задавили директору Департамента: 

1.«Коли людина, яка захворіла на ковід, може повернутися на роботу?».

Ю.О.: «Після двох тижнів обсервації і лікування проводиться повторне ПЛР-тестування, і якщо тест негативний - сімейний лікар закриває лікарняний лист і можна йти на роботу».

2. «Деякі навчальні заклади працюють, інші - ні. Якщо, наприклад, батьки бояться, що їхня дитина заразиться - чи можуть вони не водити її до школи, яка не зачинилася на період карантину?»

Ю.О.: «Якщо є таке занепокоєння, то батьки мають право залишити свою дитину вдома на дистанційному навчанні. Але це питання треба вирішити і обговорити з адміністрацією школи».

3. «Які виклики наразі стоять перед лікарями області?» 

Ю.О. : «Не вистачає робочих рук. А з медичним обладнанням, кількістю ліжок проблем практично намає.  Завдяки державній субвенції і дякуючи благодійникам ці питання вирішуються». 
4. «Чи можна звернутися до лікарні з плановим лікуванням?».

Ю.О.: «Медичним закладам заборонено проводити планову госпіталізацію та операції. Але деяким громадянам продовжують надавати медичні послуги. Наприклад, роділлям, вагітним та новонародженим».

(Як повідомляють у МОЗ, винятки становлять лише такі випадки:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей). 

Також порушувалося питання щодо надання безоплатної  медичної допомоги хворим на ковід. І випадків, коли  карета «швидкої» відмовляється приїжджати до «ковідного», а сімейний лікар - відвідувати такого пацієнта. І це можна, навіть, зрозуміти, бо всі ми люди і кожен боїться захворіти і не хоче наражати на небезпеку свою родину. 
Що ж робити, коли ти залишаєшся сам на сам із хворобою?

 Юрій Олексійович порадив спершу оцінити свій стан,  і якщо є висока температура, задишка і утруднення дихання - негайно викликати «швидку». Коли перебіг хвороби легкий, треба звернутися до сімейного лікаря. При відсутності належної реакції від  медперсоналу, можна зателефонувати на регіональну «гарячу лінію». 
Нагадаємо, що хворих на коронавірус в області лікують 10 відділень у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Троїцьку, Сватовому, Рубіжному, Новоайдарі, Новопскові, Старобільську, Біловодьську і Станиці-Луганській.

Лікування для пацієнта з COVID-19 є безоплатним. Якщо ваші права у цьому питанні було порушено, ви маєте можете звернутися до правоохоронних органів. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
20:00
347
Немає коментарів. Ваш буде першим!