Олексій Приходько: «Маємо зберегти природу України!»

Олексій Приходько: «Маємо зберегти природу України!»

Олексій Приходько: «Маємо зберегти природу України!»

Депутат Кремінської міської ради від політичної партії «Слуга Народу» Олексій Приходько, який до війни у рідній громаді опікувався серед іншого питаннями екології, наголошує на важливості негайного відновлення природи у регіонах, де проходили бойові дії.

Особливо це актуально робити у весняний період.


«Через повномасштабне вторгнення військ рф на територію країни регіони, де проходили активні бойові дії, значно постраждали. Окрім понівечених будинків, споруд, інших різноманітних об’єктів нерухомості, значно постраждала й природа. Бойові дії значної шкоди спричинили полям та лісам — вириті окопи, заміновані ділянки, обстріли артилерії, рух військових транспортних засобів — все це призвело до порушення екосистем у низці регіонів, до випалення лісів та полів. Ці території, де вже немає активних бойових дій та де вже відбулися заходи із дослідження на наявність вибухонебезпечних предметів та вилучення таких предметів, потрібно відновлювати вже зараз. І такі роботи ведуться, зокрема, на Донеччині. Для мешканців Луганщини важливо звертати увагу на такий досвід, адже він може бути корисним у майбутньому», – розповів Олексій Приходько.

За словами депутата, прикладом вдалого відновлення лісових масивів, постраждалих від бойових дій, є висадка нових лісів у Лиманській громаді Донецької області. Цей приклад є вже зараз актуальним для усіх регіонів, де були активні бойові дії, а особливо для Луганщини.
«У Лиманській громаді, що на Донеччині, спочатку був виконаний важливий процес – ліквідація вибухонебезпечних предметів шляхом розмінування та видалення мертвих (пошкоджених) дерев. Посадка нових дерев розпочалася лісівниками наприкінці лютого, з настанням сприятливих погодних умов розпочали активно висаджувати саджанці нових дерев. У цьому регіоні у 2022 році були активні бойові дії. Як наслідок — понівечено багато гектарів лісових масивів. Зараз спільними зусиллями цей ліс відновлюється. Посадковий матеріал був вирощений у розпліднику Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру із насіння, яке зібрали в Лиманських лісах», – зазначив Олексій Приходько.Олексій також зазначив, що для підтримки біорізноманіття лісових масивів у цьому регіоні фахівці використовують дерева кількох видів, а саме – сосну звичайну та дуб звичайний. Посадка здійснюється за допомогою посадкових труб на підготовлених ділянках, що розташовані у місцях з найкращими умовами для росту дерев.

«Загалом під час весняної лісокультурної кампанії у Лиманській громаді заплановано відтворити ліси на площі 40 га та висадити понад 50 тис. сіянців. Така ж робота із відновлення лісів проводиться й у Національному природному парку «Святі гори», тут відновлення лісів здійснюють шляхом реконструкції загиблих лісових ділянок. В планах лісівників на цей рік – відновити шляхом реконструкції 100 га лісових насаджень, що дозволить зберегти вцілілі дерева та зменшить руйнування ґрунтів. Такі роботи дуже важливі — вони дають змогу максимально швидко розпочати відновлення лісів. Вважаю, усі регіони, де були активні бойові дії, мають максимально швидко відновлювати свою природу і, зокрема, лісові масиві. А Луганщину цей процес ще чекає у майбутньому. Зокрема, Кремінські ліси, у яких наразі точаться активні бої, точно можна віднести до тих об’єктів лісничого господарства, який потребуватиме значної уваги та ресурсів для відновлення. Але робити це важливо, маємо зберегти природу України!» – наголосив Олексій Приходько.


ƤƦ


Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
17:11
89
Немає коментарів. Ваш буде першим!