Данило Моргун: «Зараз ми не маємо права на втому»

Данило Моргун: «Зараз ми не маємо права на втому»

Данило Моргун: «Зараз ми не маємо права на втому»

Активний, творчий, креативний – Данило Моргун з Кремінної є яскравим представником сучасної української молоді, чиє звичне життя в одну мить змінила війна… змінила, та не зламала!

Сьогодні Данило надає культурні послуги дорослим і дітям у Кремінському гуманітарному хабі в місті Дніпро, волонтерить від Кремінської бібліотеки, дистанційно працює у Кремінському будинку культури, а нещодавно офіційно доєднався до активної молодіжної спільноти і був обраний заступником голови Молодіжної ради при Кремінській міській військовій адміністрації.

Що ж надихає і мотивує нашу молодь працювати, коли країна переживає такі важкі часи? Запитали у Данила Моргуна. 

- Розкажи, чим ти займався у Кремінній до 24 лютого 2022 року і які тоді мав плани?

- Жив звичним життям студента – навчався, працював, відпочивав. Освіту здобував у Рубіжанському коледжі за фахом «комп’ютерний інженер», а працював у Кремінському будинку культури солістом та звукорежисером. Концерти, свята, тематичні вечори – ми творили і дарували людям радість та красу. Також на волонтерських засадах я був тренером-викладачем у «Code Club», який діяв при Кремінській бібліотеці для дітей – там безкоштовно навчав людей програмуванню «з нуля». Одним словом, перебував у своїй комфортній середі і мріяв розвинути та популяризувати культуру саме серед молоді. Адже вважаю, що без культури немає нації і не буде майбутнього.

(Архівні фото з Кремінної, солісти Будинку культури на центральній площі міста)

(Робота клубу «Code Club»)

- …Та війна зруйнувала всі плани?

- Частково так, бо я не вдома, і наша молодь зараз розкидана країною та світом. Проте я адаптував свою творчу діяльність до умов воєнного стану. Адже культура, попри всі труднощі, здатна об’єднувати і допомагати. На це зараз і націлюю свою роботу.

- Чому для життя обрав саме Дніпро?

- Бо це місто територіально знаходиться недалеко від дому і тут, наче, легше «тримати руку на пульсі» - у будь-яку мить я готовий повернутися у Кремінну, щоб підіймати місцеву культуру і оновлювати молодіжну політику в громаді.

(Дніпро, весна 2022 року)

- Як ти опинився на Кремінському гуманітарному хабі?

- Коли гумхаби громади почали активно розширювати перелік послуг, які надаються там внутрішньо переміщеним особам, до роботи на координаційному центрі у Дніпрі долучився Кремінський центр дитячої та юнацької творчості. Вони запропонували діткам-ВПО безкоштовні творчі майстер-класи, на яких малеча майструвала, ліпила, клеїла і багато спілкувалася. І ці заходи користувалися неабиякою популярністю, адже дітлахам, що втекли від війни і опинилися далеко від дому, не вистачало дружнього спілкування з однолітками. Я прийшов на хаб, як представник бібліотеки і Будинку культури, щоб підсилити цей напрямок роботи.

("Бібліодвіж" на хабі в Дніпрі)

-І тобі це вдалося - Кремінський гумхаб став лідером з надання культурно-освітніх послуг мешканцям Луганщини.

- Так, тут проводиться маса найрізноманітніших заходів. Крім видачі гуманітарної допомоги, людям надаються медичні, юридичні, освітні, соціальні послуги. Щодня працюють фахівці різних напрямків, двічі на тиждень діє декоративно-вжиткова студія «Чудова майстерня» Кремінського центру дитячої та юнацької творчості, дітей навчає логопед, заняття проводить педагог з розвитку мовлення. Я часто (особливо влітку, коли можна вийти надвір) організовував активні заходи для дітей під назвою «Бібліодвіж» - з веселими піснями, танцями, конкурсами і подарунками. У нас діє ігрова кімната з купою іграшок, яку принесли небайдужі люди, де малеча може погратися, поки батьки обслуговуються на хабі. Книжкова полиця бібліотеки постійно поповнюється – тут ви знайдете найрізноманітнішу літературу на будь-який смак. Дуже полюбляють дітки мультфільми на великому екрані, з попкорном і солодкими напоями. Проводжу на хабі тематичні заходи з нагоди державних свят, з вікторинами та конкурсами. Ще у нас діє «Клуб ігор», де хлопці та дівчата можуть безкоштовно пограти в комп’ютерні або настільні ігри. А цього року на День Святого Миколая на хабі відбувся, мабуть, наймасовіший захід, який відвідали близько 70 діточок з Луганської області.

(Тематична година для дітей до роковин Чорнобильської аварії)

(Робота книжкової полиці)

- А як же робота за фахом?

- В цьому році я здобув ступінь магістра в області комп’ютерної інженерії. Це моє і я не полишаю даний напрямок. Наприклад, до того, як прийти на хаб, я на волонтерських засадах долучився до проєкту неформальної цифрової освіти «SunnyITSchool» - за цим проєктом близько 180 дітей Луганщини навчилися основам ай-ті і отримали сертифікати. Як звукорежисер, монтую записи для Кремінського будинку культури, і співаю також.

(Веселе свято Миколая у Дніпрі)

- Ти часто говориш, що працюєш «на волонтерських засадах»…

- Так, і минулого року навіть отримав статус волонтера. Що зробиш, зараз такі часи– гуртуватися і допомагати тим, хто цього потребує найбільше.

- Данило, як новообраний заступник голови Молодіжної ради при Кремінській МВА, скажи, що для тебе є молодіжною політикою?

- Це означає - зацікавити молодь в просуванні, відновленні та розквіті своєї громади. Щоб кожна молода людина знала, як, коли і де потрібно зробити свій внесок у розвиток громади.

- Наскільки, на твою думку, наша молодь сьогодні активна і вмотивована?

- Я впевнений, що на 99 відсотків всі дуже креативні, активні і готові включатися в роботу. Але завжди існуватиме той один відсоток, який буде прагнути до більшого.

- Які плани у Кремінської Молодіжної ради на найближчий час?

- Прямо зараз ми визначаємо потреби молоді в отриманні неформальної освіти для виявлення найбільш корисних тем для навчання. А ще просуваємо ідею створення Молодіжного хабу для інтеграції ВПО, яка є прямим продовженням, на жаль, нереалізованого у Кремінній проєкту. З 10 по 11 лютого 2024 року я був делегатом від команди Кремінської громади на Форумі впливової молоді, який відбувся в Львові за організації ГО «Українська академія лідерства». Там і презентував цей проєкт, розроблений під час активностей онлайн-проєкту «Впливові». Сподіваюся, нам вдасться його реалізувати і об’єднати нашу молодь. Задум полягає в тому, що хаб фактично буде знаходитися у Рівному (принаймні, його технічна база), а ми, молоді люди, гуртуватимемося для впливу на внутрішні процеси в приймаючих громадах - допомагатимемо, розвиватимемо, щоб в подальшому повернутися додому і продовжити цю діяльність вже там. Бо в нас купа роботи, багато ідей і планів.

(Форум "Впливові", у Львові)

-Як ти все встигаєш і не втомлюєшся?

- Повертаючись з форуму «Впливових» потягом, я потрапив до вагону з військовим, який їхав з фронту додому. Він виглядав настільки виснаженим і втомленим на моральному і фізичному рівнях, що це важко було не відчути. Але ж наші захисники не кажуть про це, а йдуть захищати рідну країну, щоразу ризикуючи власним життям. Чи маю я моральне право щось казати про втому?... 

Ось така наша молодь – амбітна, сильна, вольова, розумна. Двигун української держави, рушій змін, який вселяє надію у наше щасливе майбутнє. Бажаємо тобі, Данило, успіхів і не зупинятися до досягнутому.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:10
529
Немає коментарів. Ваш буде першим!