Що потрібно знати пенсіонерам ВПО про відео ідентифікацію особи, яку необхідно пройти до кінця року

Що потрібно знати пенсіонерам ВПО про відео ідентифікацію особи, яку необхідно пройти до кінця року

Що потрібно знати пенсіонерам ВПО про відео ідентифікацію особи, яку необхідно пройти до кінця року

Одразу зазначимо, що насправді, регулярну ідентифікацію та верифікацію особи проходять усі українські пенсіонери, а не тільки пенсіонери ВПО. Це відбувається у різні способи: при отримані пенсії на пошті, або від листоноші, при отримані карток для виплати пенсій у банках, при відвідувані відділень ПФУ тощо.

Новацією цього року у законодавстві є ідентифікація пенсіонерів за допомогою відеоконференції. Це зробили для того, щоби ті пенсіонери, які стали ВПО до 24.02.2024 і мають обов’язково пройти фізичну верифікацію до кінця цього року, могли це зробити дистанційно.

Луганське Головне управляння Пенсійного фонду України у Луганській області надало детальне роз’яснення, хто, як і коли повинен пройти обов’язкову ідентифікацію та верифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку.

Тим, хто не хоче читати роз’яснення, що написано сухою, професійною мовою, з посиланнями на закони і нормативні акти, пояснюємо.

Для того, щоб пройти ідентифікацію та верифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку пенсіонеру необхідно у особистому кабінеті на порталі ПФУ подати заявку на ідентифікацію особи пенсіонера шляхом відеоконференцзв’язку. У заявці потрібно надати інформацію щодо ПІБ заявника, дату народження, контактний телефон, спосіб проведення відеоідентифікації (Viber, WhatsApp, Signal, Telegram, Skype, Zoom, Google Meet), вид поновлення (Поновлення виплати пенсії, якщо виплати вже припинено). До заявки можна прикріпи, документи, що посвідчують особу.

У зв'язку з набуттям чинності можна ознайомитися з  «Порядком встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку», а також списком питань, на які потрібно буде відповісти під час відео спілкування зі співробітниками ПФУ.

Ще одна важлива інформація на цю тему. У Верховній раді вже прийнято у першому читанні законопроект № 9453 від 03.07.2023. Ним питання ідентифікації пенсіонерів, у разі прийняття, буде закріплено у Законі України «Про загальнообов’язкове державне». Почитайте сторінки 3 та 5 проєкту, там йдеться про ідентифікацію пенсіонерів. Зараз ці питання регулюються постановами КМУ.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:50
1188
Немає коментарів. Ваш буде першим!