Виплати ВПО: кому продовжать допомогу після 1 січня 2024 року

Виплати ВПО: кому продовжать допомогу після 1 січня 2024 року

Виплати ВПО: кому продовжать допомогу після 1 січня 2024 року

У серпні більшості переселенців на півроку продовжили виплати від держави. Проте, 31 січня термін надходження допомоги закінчиться. Кому з внутрішньо переміщених осіб платити перестануть, а кому – і надалі будуть надавати підтримку?

В наступному році допомога автоматично продовжується для тих українців, чий майновий стан потребує додаткової підтримки, й скасовується для осіб, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

Також грошові виплати не продовжуватимуться особам, які:

  • - перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих та документально підтверджених причин.

Отримувати виплати, навіть перебуваючи за кордоном, можуть люди, що перебувають у службовому відрядженні, на лікуванні або реабілітації, оздоровленні дітей, стажуванні. Ці пункти мають бути підтверджені документально.

  • - перебувають в місцях позбавлення волі чи були засуджені за колабораціонізм.
  • - є ВПО, що повернулися до покинутого місця проживання.

Кому скасують виплати ВПО у 2024 році

Згідно з постановою Міністерства соціальної політики, грошові виплати скасують людям, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві покупки та робити інвестиції.

Скасують виплати ВПО у 2024 році громадянам, які:

  • - придбали земельну квартиру, будинок чи ділянку на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • - придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);
  • - мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;
  • - придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;
  • - мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму більше 100 тис. грн.

Якщо за результатами перевірки ВПО через державні реєстри буде ухвалене рішення про припинення грошової допомоги, особу буде повідомлено електронною поштою, телефонним дзвінком чи засобами електронного сповіщення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Детально з постановою КМУ від 11.07.2023 № 709 Про підтримку внутрішньо переміщених осіб можна ознайомитись за посиланням.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:35
121
Немає коментарів. Ваш буде першим!