Українцям перерахують зарплати через новий прожитковий мінімум

Українцям перерахують зарплати через новий прожитковий мінімум

Українцям перерахують зарплати через новий прожитковий мінімум

Зарплати в Україні для бюджетників перерахують після підвищення прожиткового мінімуму у грудні. Так, мінімальний тарифний оклад не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум для працездатної особи.

Тож, згідно із законом “Про оплату праці”, Кабінет міністрів не може встановлювати першу тарифну ставку нижчу за прожитковий мінімум. Зараз вона становить 2225 грн. А із січня 2021-го, після грудневого підвищення, буде не менш ніж 2270 грн, інформує OBOZREVATEL.

Відзначимо, що йдеться саме про оклади. Крім “чистого” окладу, українці також можуть отримувати надбавки за стаж, інтенсивність праці тощо.

Зараз мінімальний тарифний оклад становить 2225 грн. Після перерахунку прожиткового мінімуму його повинні підвищити хоча б до 2270 грн. Так, бюджетникам із 10-м тарифним розрядом оклад підвищать із 4049 до 4131.

Найбільш високопоставлені чиновники (25-й розряд) зараз отримують оклад у 10 034 грн, а будуть – від 10 237 грн. Правда, варто враховувати, що підвищення вже в грудні чекати не варто. Найімовірніше, рішення ухвалять уже в січні.

Як зміняться оклади можна переглянути тут.

До речі, також із 1 січня в Україні збільшиться і мінімальна зарплата. Вона становитиме 6 тисяч гривень, зараз це всього лише 5 тисяч. Тож, з урахуванням окладу і надбавок розмір заробітної плати українця, який працює повний день із мінімальним заробітком, збільшиться на тисячу гривень.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:00
256
Немає коментарів. Ваш буде першим!