Держава продовжує допомагати ВПО, які реально потребують бюджетної підтримки

Держава продовжує допомагати ВПО, які реально потребують бюджетної підтримки

Держава продовжує допомагати ВПО, які реально потребують бюджетної підтримки

В яких випадках та чому Національна соціальна сервісна служба України може проводити перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання.

Держава продовжує допомагати людям, які через війну вимушено покинули власні помешкання й стали внутрішньо переміщеними особами (далі – ВПО). У 2022 році понад 2,3 млн ВПО отримали від держави допомогу на проживання. В 2023 році на допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам вже спрямовано 49 569,1 млн грн. бюджетних коштів.

  • інформації з Єдиної системи про те, що особа стала на облік ВПО в межах однієї територіальної громади;
  • повідомлення про зміну фактичного місця проживання/перебування отримувача допомоги;
  • рекомендацій Мінфіну за результатами верифікації відповідно до критеріїв призначення допомоги.

За даними Нацсоцслужби, у разі відсутності під час перевірки, людині потрібно протягом 14 робочих днів звернутися до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації. Якщо є обґрунтовані причини відсутності, необхідно протягом тридцяти календарних днів надати органу соцзахисту підтвердні документи. Якщо отримувач протягом 30 календарних днів не прибув до органу соціального захисту населення виплата допомоги на проживання тимчасово припиняється з наступного місяця.

Детально про перевірку реального місця проживання ВПО дивіться у відео:

За додатковою інформацією можна звертатися на гарячу лінію Національної соціальної сервісної служби (044) 289 87 89.

Про деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб – у Постанові Кабінету Міністрів України № 709: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-pidtrymky-vnutrishno-peremishchenykh-t110723

Довідково:

У Державному бюджеті України на 2023 рік в межах бюджетної програми 2501530 «Соціальний захист громадян, які потрапили в складні життєві обставини» передбачено кошти на виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідні видатки передбачені на 2023 рік у розмірі 57 647,3 млн. грн. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:20
223
Немає коментарів. Ваш буде першим!