Принтер друкує лише фото та не друкує текст: причини несправності

Принтер друкує лише фото та не друкує текст: причини несправності

Принтер друкує лише фото та не друкує текст: причини несправності

У процесі експлуатації струменевих принтерів користувачі можуть стикатися з різноманітними проблемами. Багато хто з них вимагає втручання фахівців, а деякі можна вирішити самостійно з нашою допомогою та підказками

У процесі експлуатації струменевих принтерів користувачі можуть стикатися з різноманітними проблемами. Багато хто з них вимагає втручання фахівців, а деякі можна вирішити самостійно з нашою допомогою та підказками. Наприклад, якщо у вас принтер HP або Canon, він добре справляється з фотодруком, але чомусь перестав видавати текстові документи, не поспішайте нести його до сервісного центру. Справа в тому, що струменеві принтери відомих брендів використовують для друку комбіноване чорнило і саме через це можуть відбуватися певні збої в роботі.

Особливості різних типів чорнила для друку

У багатьох принтерів Canon та HP бюджетного сегменту для друку кольорових фотографій та монохромної документації передбачено застосування різних видів витратних матеріалів:

  1. Чорний пігмент, який потрібний для друку текстів з файлів Word та PDF. Він погано працює з фотопапером, тому що практично не вбирається в нього. Зате відбитки, зроблені ним на офісному папері, виходять якісними, водостійкими і не схильними до вигоряння під впливом сонячних променів. Плюс пігментного чорнила ще й у тому, що воно не тече, забезпечуючи документам чіткість.
  2. Кольорові водорозчинні чорнила. Серед них теж може бути чорний, але він відрізняється за властивостями пігментного і називається фото-чорним. Водне чорнило якраз підходить для друку на фотопапері, тому потрібні для отримання барвистих зображень. До речі, якщо ви друкуватимете текст, то принтер автоматично вибере саме цей тип фарби.

Це означає, що якщо чорнила для принтера закінчилися або картридж засох через те, що принтер простоював, то ви не зможете роздруковувати текст тільки на звичайному папері, в той час як на носіях для фото зможете. Ця проблема легко вирішується заміною картриджа на новий або сервісним прочищенням друкувальної головки, яка робиться через меню апарата.

Якщо принтер стояв без роботи занадто довго, можливо БФП доведеться промивати спеціальною рідиною, що нескладно зробити в домашніх умовах. Струменеві принтери з СБПЧ найімовірніше треба буде промити і прокачати. Варіанти вирішення проблеми залежать лише від моделі вашого принтера.

Промивна рідина потрібна не завжди і не всім. Той, хто регулярно друкує на своєму струйному принтері, може взагалі ніколи не купувати її. А користувачі, які змушують принтери простоювати, повинні обов'язково знати про її існування, завжди мати під рукою і розуміти, в яких випадках вона застосовується.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
13:25
96
Немає коментарів. Ваш буде першим!