В Україні хочуть створити військову поліцію: чим вона займеться

В Україні хочуть створити військову поліцію: чим вона займеться

В Україні хочуть створити військову поліцію: чим вона займеться

В Україні мають намір створити військову поліцію, яка, зокрема, займеться припиненням військових злочинів та підтриманням дисципліни серед військових. Повідомляє прес-службу Міноборони.

Зазначається, що на базі комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності функціонує робоча група, завданнями якої, зокрема, є створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція.

У розробці законопроєкту про військову поліцію України бере активну участь Головне управління військової юстиції Міноборони.

У відомстві додають, що військова поліція має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України.

Орган утворять на основі військової служби правопорядку у ЗСУ. До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій).

Мета створення органу - підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони та Державної спеціальної служби транспорту.

Основні завдання:

  • - правоохоронна діяльність з попередження, виявлення, припинення військових злочинів згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу та військових статутів;
  • - оперативно-розшукова діяльність;
  • - спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
  • - забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • - захист прав військовослужбовців;
  • - захист державного майна;
  • - виконання покарань.

Також передбачається досягнення сумісності військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО. Наразі законопроєкт проходить процедуру погодження.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:07
39
Немає коментарів. Ваш буде першим!