У Кремінній відкрили пам’ятну дошку морпіху Андрію Чуприні

У Кремінній відкрили пам’ятну дошку морпіху Андрію Чуприні

У Кремінній відкрили пам’ятну дошку морпіху Андрію Чуприні

Сьогодні, 12 листопада, відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки кремінянину, учаснику проведення АТО Андрію Чуприні.

Про це повідомляє Кремінська райдержадміністрація.

Дошку встановлено на фасаді Кремінського ліцею № 1 (Кремінська ЗОШ №1), де навчався загиблий герой. Андрій Чуприна проходив службу у 36 - й окремій бригаді морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського помічником гранатометника розвідувального взводу батальйону морської піхоти.

3 травня 2017 року Андрій Чуприна загинув внаслідок вибухового поранення під час виконання бойового завдання в зоні проведення АТО.

Буквально за декілька днів до смерті Андрій телефонував додому і заспокоюючи рідних сказав: «Бабуся, не хвилюйся, тут не стріляють».

Хлопець вмотивовано обрав військову службу, у свої юні роки прийняв рішення йти захищати Батьківщину.

Вшанувати пам'ять захисника України 12 листопада зібрались військовослужбовці ЗСУ, представники райдержадміністрації та районної ради, колектив та учні його рідної школи, родина загиблого – бабуся і дідусь, які, фактично, були йому батьками.

Директор закладу Людмила Одіяненко, класний керівник Наталя Москаль згадують, що Андрій був яскравим, добрим хлопцем з великими допитливими очима і безліччю ідей. Вже будучи на службі, він приходив до школи і казав: «Людмило Вікторівно, я вас не підведу».

Ініціатором встановлення дошки став благодійний фонд «Українське серце» з м. Херсон. Його керівник Олег Баркаренко, звертаючись до молоді, нагадав слова відомої пісні Степана Гіги:

«На могилі моїй посадіть молоду яворину, І не плачте за мною, за мною заплаче рідня. Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну.

Певно, в цьому і є та найважча провина моя». Бо ця пісня про Андрія і про таких як Андрій – людей, які ставились до України як до матері.

«Смерть іноді сильніша за життя. На жаль. Але ті герої, що загинули за Батьківщину, не померли, ми їх пам’ятаємо і віримо, що зараз вони в лавах іншого воїнства, яке оберігає нашу землю», - сказав в ході урочистого заходу Петро Олексюк, заступник командира 503 – го окремого батальйону морської піхоти з морально – психологічного забезпечення. Він подякував дідусю і бабусі Андрія за виховання справжнього чоловіка і захисника.

Буквально за місяць до цього, на фасаді школи була відкрита дошка пам’яті ще одного її учня, який загинув під час проведення антитерористичної операції – Віктора Чорнобая.

Світла пам'ять, честь та шана ВОЇНАМ!

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:40
660
Немає коментарів. Ваш буде першим!