Як зробити онлайн-шопінг безпечним. Поради перед "чорною п'ятницею"

Як зробити онлайн-шопінг безпечним. Поради перед "чорною п'ятницею"

Як зробити онлайн-шопінг безпечним. Поради перед "чорною п'ятницею"


«Чорна п'ятниця» у 2020 році відбуватиметься в умовах карантину. Торгові мережі будуть влаштовувати розпродажі й в магазинах, але більшість акцій проходитимуть онлайн. В інтернет «прийдуть» і шахраї, які будуть намагатися скористатися метушнею.

Про те, як уникнути шахрайства розповідають Українські Новини.

Які найпопулярніші види шахрайства в інтернеті?

Таких видів кілька:

фішинг: коли шахрай намагається перевести покупця на сайт-копію відомого сайту, щоб людина здійснила "покупку" вже там, а гроші потрапили в кишеню шахраїв;

листи щастя: коли людині приходить лист про те, що він нібито виграв в лотерею цінний приз, але для його отримання потрібно заплатити комісію;

SMS-шахрайство: коли людині приходить підроблене повідомлення від торгового майданчика з проханням провести платіж або підняти ліміт на картці.

Найчастіше на вудку шахраїв потрапляють саме покупці, бо вони налаштовані витратити гроші, купуючи товар. Поширена помилка - спілкуватися не на сайті — торговельному майданчику на кшталт OLX, а переходити за сторонніми посиланнями в месенджери.

Люди похилого віку частіше стають жертвами шахраїв. Також під загрозою ті, хто тільки починає користуватися банківськими картками. Крім того, трапляються ті, хто живе в невеликих містах і селах.


Як розпізнати продавця-шахрая

Зазвичай вони продають товари за значно нижчими цінами й виділяються на фоні інших продавців. У спілкуванні вони створюють ажіотаж навколо своїх товарів, намагаючись продати якомога швидше. Поширений хід - сказати потенційній жертві, що самі вони знаходяться в іншому місті, тому не можуть докладно показати товар. Крім того, шахрай попросить передоплату.

Шахраї намагаються вивести свою жертву за межі платформи, де у них буде більше свободи дій. У звичайному месенджері можна брехати, що товар вже відправлений або що він вже заплатив, можна надсилати підроблені в фоторедакторі знімки чи інакше обманювати. Шахраї навіть можуть надіслати потенційній жертві реальне відео, яке зняв реальний продавець з реальним товаром, і сказати, що це його відео.

Зловмисники навчилися красти чужі облікові записи з фотографіями товарів. Тому чесним продавцям радять створювати складні унікальні паролі для кожного облікового запису. Шахраї можуть зламати один обліковий запис і отримати доступ до інших.


Що найчастіше "продають" онлайн-шахраї?

Найчастіше, це електроніка, товари домашнього вжитку, медичні маски, санітайзери.

Якщо людина зрозуміла, що його обліковий запис вкрали, то потрібно відразу звернутися в службу підтримки сайту. Іноді у власника облікового запису зберігається до нього доступ. У цьому випадку людина сама може видалити ті оголошення, які вона не розміщувала. Після цього потрібно змінити пароль до особистого кабінету.

Покупець може звернути увагу служби підтримки сайту на підозрілий аккаунт. Адміністратори вивчать такий обліковий запис і, якщо він дійсно виявиться шахрайським, його заблокують без права відновлення або реєстрації нової особистої сторінки на ті ж дані.


3 поради, які допоможуть уберегтися від шахраїв:

залишатися на торговій платформі й не переходити в сторонні месенджери;

не оплачувати товар по посиланнях, які прийшли від сторонніх людей;

не використовувати однакові паролі для різних облікових записів і тим більше для пошти.

Спеціальні ресурси в інтернеті можуть допомогти визначити, чи не зламали чи поштову скриньку і не потрапив пароль від неї в відритий доступ.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:30
250
Немає коментарів. Ваш буде першим!