Олександр Шахов: «Гадаю, для бізнесу Кремінна замре надовго»

Олександр Шахов: «Гадаю, для бізнесу Кремінна замре надовго»

Олександр Шахов: «Гадаю, для бізнесу Кремінна замре надовго»

Як уже повідомлялося на нашому сайті, днями у Києві відбулася щорічна виставка мікро-, малих та середніх підприємств «Схід-Експо-2023». Наш кореспондент поспілкувалася з її учасниками.

Андрій Симонов, голова неурядової громадської організації «Кремінська бізнес-асоціація»:

 • - Виставки Схід-Експо організовує Програма розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу, Посольства США в Україні та Уряду Хорватії. В Україні вони проводяться, починаючи з 2017 року. Перша відбулася у Сєвєродонецьку і Краматорську, потім - у Києві, Львові, знову - у Києві. У 2020 році був карантин, тому захід не проводився, у 2021 році виставка відбулася у обмеженому вигляді, 2022 рік - війна. І ось ООН вирішила знову провести захід, щоб показати, що бізнес є, він працює: і той, що релокований з окупованих територій, і новостворений.
 • Подія відбулася 6-7 червня у Мистецькому Арсеналі Києва, у якій взяло участь більше 80 підприємств із різних галузей промисловості. Кремінну представляли два підприємства: ТОВ НВП «Аеромех» - унікальний виробник зерноочисного обладнання і ТОВ «Виробнича фірма «Кремінна-Пром» - лідер на ринку автохімії та господарських засобів.
 • Я брав участь у всіх попередніх виставках, на яких представляв Кремінну туристичну. Наразі багато знайомих підходило і питало, чому не виставив свій туристичний стенд. Я відповідав, що сьогодні інший час і інші потреби. Наразі допомагаю іншим бізнесам адаптуватися в умовах воєнного часу. Зокрема, надаю консалтингові послуги. Приміром, допомагав Олександру Шахову, директору ТОВ «Виробнича фірма «Кремінна-Пром», який у такому заході вперше брав участь.
 • На виставці було багато моїх учнів, яких я навчав бізнесу. Було приємно бачити їх успіх.
 • Так, і з Олександром Шаховим ми починали бізнес у Кремінній ще у 2021 році, у 2022-му вже почали випускати продукцію. Але війна все зупинила. Тому довелося покинути рідне місто і розпочинати заново вже в Українці Київської області.
 • Поки що ми на початку шляху, ще дуже багато треба зробити, аби вийти на такий рівень, щоб мати можливість брати участь у тендерах і вести повноцінне виробництво.
 • Але добре вже те, що Олександр заявив про себе, про нього взнали. Він був один з такою продукцією. Власники СТО, керівники автотранспортних підприємств підходили до стенду, цікавилися продукцією. Ймовірно, будуть якісь угоди. І це дуже важливо!
 • Олександр Шахов, директор ТОВ «Виробнича фірма «Кремінна-Пром»:
 • -Те, чим сьогодні займаюся і що було представлено на виставці - результат тривалих пошуків і довгого шляху у світі техніки, науки і бізнесу. А починали зовсім з іншого. Ще у 2012 році ми створили команду, в якій був один академік, доктор наук та два кандидати хімічних наук і зайнялися водопідготовкою для роботи з котлами. Поруч з Кремінною знаходився Рубіжанський НІОПІК (науково-долідний інститут органічних напівпродуктів і барвників) і, взявши за основу нашу науку, почали виготовляти реагенти для промивання котлів та готувати воду для запуску систем опалення. Наші послуги були дуже затребувані і серед великих промислових підприємств регіону, і серед організацій житлового сектору, поки не існувало альтернативи центральному опаленню. Це згодом, коли стали переходити на індивідуальне опалення - потреба в наших послугах стала згасати. І необхідно було шукати щось інше. Так поступово перейшли на виробництво автомобільної хімії: антифризів різних видів, омивайок, гальмівної рідини тощо. На жаль, все довелося покинути.
 • Переїхавши в Українку, познайомився з мером, який допоміг з приміщенням на базі водоканалу. Далі виграв три гранти по 4,5 тисячі євро кожен. Тож закупив обладнання і запускаю виробництво. Роботи ще дуже багато: зараз затверджуємо торговельну марку, етикетки, розробляємо макети тари, облаштовуємо лабораторію. Взагалі на розкрутку бізнесу потрібно десь три роки. Та в мене немає цього часу, тому треба поспішати.
 • -Своє подальше життя Ви повязуєте з Кремінною чи в Українку прийшли надовго?
 • Це дуже болюче питання. Бо для бізнесу Кремінна замре надовго. Адже практично знищені великі промислові центри - Рубіжне, Сєвєродонецьк. Перестали існувати виробничий гігант - Рубіжанський картонно-тарний комбінат, великі підприємства Сєвєродонецька, тисячі людей покинули регіон. Повертатися в Кремінну, щоб просто чекати старості? Це не для мене. Я не звик сидіти, весь час хочеться чогось нового, бо ще є енергія, потенціал, є чималий досвід і, головне, є необхідність, адже підростають три онуки, їх треба піднімати на ноги. Крім основної діяльності ще займаюся волонтерством: шукаю гуманітарку, роздаю, допомагаю людям, чергую у Кремінському хабі, разом з іншими працівниками розвантажуємо машини з допомогою. Додому, буває, приходжу знесилений. Та на порозі зустрічають онуки - хлопчики 2-х, 5-ти і 7-ми років - і втома вмить проходить.
 • А щоб тримати себе у формі - ось біжу на тренажери, займаюся штангою…

 • Що ж, такий ритм життя - це, певне, найкращий спосіб забутися, стерти думки про те, що з нами сталося, і не підпускати до серця туги й болю про зруйнований дім, про знищене підприємство, про перекреслені роки пошуків, становлення, успіху. Упав - піднімайся і йди далі, якщо ти живий, якщо хочеш жити.

 • Підготувала Ганна ПАЛАМАРЮК.
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:45
260
Немає коментарів. Ваш буде першим!