В уряді хочуть обмежити виплати ВПО на проживання 6-ти місячним терміном

Опитування завершено
Ви підтримуєте пропозицію Уряду обмежити термін виплати допомоги на проживання для ВПО 6-тю місяцями після виїзду?
  • 1. Так - 10 (3.7%)
  • 2. Ні - 257 (96.3%)
Проголосувало: 267

В уряді хочуть обмежити виплати ВПО на проживання 6-ти місячним терміном

В уряді хочуть обмежити виплати ВПО на проживання 6-ти місячним терміном

Про це у телемарафоні «Єдині новини» розповіла віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона зазначила, що Мінсоцполітики пропонує зробити виплати ВПО терміновими. 

«Має бути визначено, скільки людина буде вважатися ВПО, скільки треба часу, щоб її інтегрувати. Це та дискусія, яка триває. І я вважаю, вона є потрібною», - сказала глава Мінреінтеграції.

Відповідаючи на питання про урядову дискусію щодо цього, зокрема, про те, скільки людина теоретично матиме змогу отримувати цю допомогу з моменту, коли вона виїхала і стала ВПО, урядовиця заявила, що, до прикладу, у них було запропоновано термін у півроку.

«Тобто людина виїжджає, прибуває на місце і їй треба 6 місяців, щоб адаптуватися. Далі іде режим інтеграції - робота, житло і все решта. Режим ВПО – півроку», - зазначила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

За її словами, наразі у відповідному реєстрі як ВПО зареєстровані близько 5 мільйонів людей, а саме ці виплати отримують близько 2,5 мільйонів.

 "Сьогодні ми маємо плюс 300 тисяч нових ВПО, а це означає, що в бюджеті треба відшукати 17 мільярдів. Але тут має бути і справедливість - ті, хто потребують, повинні мати від держави допомогу. Але якщо, наприклад, людина виїхала за кордон, то вона не може бути внутрішньо переміщеною особою. А таких людей, які отримують виплати, у нас чимало, і це неправильно - уточнила вона.

Як вважає Верещук, люди з числа ВПО цьогоріч мають отримати усі належні виплати, які були у 2022 році.

«Моя позиція, яка зараз дискутується і яку я відстоюю, щоб у 2023 році зберегти виплати ВПО і дати можливість людям більше стати на ноги», - наголосила Віцепрем’єрка, - Наприклад, ми зараз плануємо підняти тарифи (і це потрібно робити, бо неможна завжди триматися на позичках - ми маємо формувати свою економіку). Тож, якщо ми заберемо у людей виплати, то за що вони, умовно кажучи, сплачуватимуть ці тарифи? Є ще багато аргументів і я готова дискутувати з усіма, хто каже, що треба забрати або зменшити виплати для ВПО.
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
21:35
1263
Немає коментарів. Ваш буде першим!