Художник з Кремінної Даніель Скрипник просуває бренд України в світі

Художник з Кремінної Даніель Скрипник просуває бренд України в світі

Художник з Кремінної Даніель Скрипник просуває бренд України в світі

Даніель Скрипник – український художник, який у свої 25 років уже досяг немалих висот у мистецькій сфері та навіть встиг піддатися критиці.

Даніель прославився своєю співпрацею з відомими світовими артистами, такими як The Weeknd, Imagine Dragons, Britney Spears, колабораціями з Adobe та Billie Eilish, створенням яскравих зіркових віжуалів, які прикрашають білборди в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. І, мабуть, найголовніше – молодий художник уже сформував свій особливий, впізнаваний почерк, свою візитівку, пов'язану із соняхом. Його незвичайна і, я би сказала, дещо містична сонячна квітка стала брендом української культури у світі. Айдентику Даніель створив у рамках проєкту Ukraine Now and Forever.

- Даніелю, перш ніж поговорити про вашу творчість, хотілося б запитати про ту частину вашої біографії, яка пов’язана саме з Кремінною.

- Я народився у Кремінній і зростав у звичайній родині середнього класу. Моя мама працювала кухарем, а тато мав певні проблеми з алкоголем, тож був не дуже працездатним. Навчався я у третій школі, а після її закінчення, у 16 років, перебрався за кордон.

- Давно були на малій батьківщині?

- Кремінну навідував регулярно. Востаннє приїжджав у грудні 2021 року, незадовго до початку повномасштабної війни.

- З чого розпочався ваш творчий шлях?

- Я малював завжди - скільки себе пам’ятаю. З дитинства захоплювався зірками естради, вони мене надихали і надихають по сьогодні: своєю свободою, відкритістю, багатогранністю. Я просто люблю яскравих, потужних людей, які максимально віддаються своїй творчості. Вони зі мною протягом всього мого життя і вони також відчувають мене, тому так виходить, що ми починаємо співпрацювати.

Однією з найперших ілюстрацій Даніеля стало зображення Брітні Спірс, яке він намалював у 7 років. Згодом були й інші арти зі співачкою, допоки американська зірка вперше не помітила творчість Даніеля, репостнувши його малюнок на своїй сторінці у соцмережах. 

(Ось цей віжуал).

Роботи художника також оцінював американський попрок-гурт Imagine Dragons.

Даніель співпрацював з Years and Years та співачкою Біллі Айліш.

(Білборд із артом Даніеля у Лос-Анджелесі, в рамках співпраці з Біллі Айліш та Adobe).

Також він колаборував зі співаком The Weekend та розробляв ексклюзивний арт для GRAMMY, і це далеко не все. Так творчість Даніеля Скрипника знайшла відгук у серцях зірок світового рівня та їхніх фанатів, а сам художник відчув величезну підтримку і зрозумів, що рухається у вірному напрямку.

- У партнерстві з Міністерством культури України ви створили графічний символ для благодійного телемарафону Save Ukraine - #StopWar. Це логотип із зображанням квітки сонця, яка має могутнє, глибоке, пронизливе око, що наче і спостерігає за всіма, і водночас фокусує на собі увагу. Соняшник став не лише найвпізнаванішим символом нашої держави, а й вашим, можна сказати, особистим брендом. Чому саме ця квітка?

(Відомий в усьому світі логотип України, створений Даніелем).

- Ця рослина надихала та приваблювала мене ще в дитинстві, бо я часто бачив її в наших краях (проживав Даніель у мальовничому селі нашої громади – Старій Краснянці – ред.). Поки був за кордоном, часто подумки повертався додому, у своє минуле, в дитинство. Я хотів асоціювати себе з певним символом, створити цей символ, і ним став саме соняшник.

- Що для вас означає бути сьогодні художником в Україні?

- Бути корисним, максимально використовувати свій ресурс для того, щоб ми перемогли, щоб на своєму рівні, у своєму напрямку боротися за нашу свободу. За характером я командний гравець, тож буду в команді до кінця.

- Чи відрізняється ваша творчість до війни і зараз? Чи відрізняються ваші соняшники?

- Так, бо війна показала нам вагомість багатьох життєвих питань, а наш ворог, сам того не розуміючи, зробив нас сильнішими. Моє мистецтво тепер транслює інші меседжі, а мої соняшники стали провідниками нових тем.

(Проєкт «Вільні», художник Даніель Скрипник). 

- На вашій сторінці в Інстаграм ви не так давно анонсували проєкт, спрямований на підтримку кремінян. Розкажіть про нього.

- Я дійсно зараз працюю над тим, щоб зібрати кошти на підтримку мешканців Кремінщини, які опинилися у скрутному фінансовому становищі. Хочу реалізувати проєкти зі збору коштів для таких родин. Зокрема, створюю ексклюзивні мерчі та принти, мова йде про цілий комплекс різних культурних заходів, які, сподіваюся, допоможуть надати фінансові ресурси для кремінських сімей. 

(Колекція Свободи, створена у партнерстві з американським брендом Phuid project).

- Які творчі плани маєте на найближчий час?

- Планів на майбутнє багато. Наприклад, незабаром буде цікава співпраця з Британією. Не можу розповісти всіх деталей, але планую і надалі розповсюджувати свої соняшники та шукати нові шляхи просування українського бренду. Хочу надихати митців з нашої країни об’єднуватися та створювати унікальні й неперевершені речі, які в ці складні часи привертатимуть увагу всього світу до України.

Спілкувалася Яна ВЕЛИЧКО.


Детальніше познайомитися з митцем та його творчістю 
можна на сторінці художника в Інстаграмі: https://instagram.com/daniel.skripnik?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
23:10
641
Немає коментарів. Ваш буде першим!