Меблевих справ майстер Анатолій Данилов з Кремінної відновив свою діяльність у Полтаві

Меблевих справ майстер Анатолій Данилов з Кремінної відновив свою діяльність у Полтаві

Меблевих справ майстер Анатолій Данилов з Кремінної відновив свою діяльність у Полтаві

Анатолій Данилов – особистість відома у Кремінній. Його знають і цінують за вишуканий смак, золоті руки, за красу і затишок, які він створив у багатьох оселях кремінян. Анатолій виробляв і облаштовував меблі за індивідуальними замовленнями.

- Коли це в тебе народилося, як ти прийшов до свого захоплення, чому саме робота з деревом так тебе полонила, - питаю в Анатолія, який і в моїй квартирі створив особливу атмосферу комфорту і естетики на кухні?

- З дитинства любив конструювати вироби з різних матеріалів, захоплювався електронікою. Все літо проводив у дідуся, який працював на нашій славнозвісній фабриці баянів і був великий майстер, мав умілі руки, які постійно щось творили. Біля нього і я постійно щось майстрував.

Після школи друг запропонував попрацювати у столярному цеху приватного підприємства. Був підручним і, при будь-якій можливості, навідувався туди, де з простих брусків, які ми розпилювали, народжувалася неймовірна краса: вишукані ліжка, шафи, стільці. Там і народилося бажання займатися цим самому.

Поступово наближав цю мрію, аж поки, у Кремінському центрі зайнятості, не виграв грант від МОМ (Міжнародна організація з міграції), на кошти якого придбав кромко-облицювальний верстат. З цього, власне, і розпочав свою підприємницьку діяльність у сфері виробництва корпусних меблів.

Згодом придбав все необхідне обладнання за власні кошти і почав працювати уже без допомоги посередників.

Наразі моя майстерня з усім цінним і дорогим обладнанням згоріла після прильоту. 

На жаль, вивезти його не було можливості: і транспорт знайшовся, а ось підняти-завантажити верстати не було чим.

Коли 6 березня 2022 року в Кремінну був перший приліт, зібрав дружину, доньок і відправив їх спочатку у Лиман, а потім у Німеччину. Сам залишався у місті до 3 квітня.

Та з кожним днем бойові дії наростали. Тоді забрав своїх працівників і ми виїхали до Новомосковська Дніпропетровської області.

Літо перебув там, а восени поїхав до Києва.

Мої переміщення були пов’язані з пошуком роботи. Тимчасово влаштовувався на меблеві, деревообробні підприємства, але ж за мною було моє підприємство «ФОП Данилов Анатолій» і з цим треба було щось вирішувати.

Тому, будучи в Києві, знову звернувся уже до відомого мені спонсора у особі МОМ, взяв участь у гранті, який фінансували представники Німеччини. Була умова: грант не давали для жителів Києва, його можна було отримати у 8 областях України. Тож обрав Полтаву, де живуть мої друзі.

Приїхав сюди, винайняв квартиру, гараж і в ньому розмістив свою майстерню. 

За грант придбав найнеобхідніше з інструментів: рейсмус, фуганок, стружковідсос, компресор, пилу, шліфмашинки, шуроповерти. І потроху розпочав відновлювати свою діяльність.

Уже зробив перші замовлення землякам-кремінянам, які наразі продовжують свій бізнес у Києві: полички для виставки продукції.

Зараз розробляю власні моделі стільців, столів, кухонних комплектів, щоб виробляти для продажу по інтернету. 

Бо ж заново почати те, чим займався у Кремінній, - дуже проблематично. Для цього необхідне відповідне приміщення (а в мене поки що тільки гараж), обладнання більш складне і дороге. Для розуміння скажу, що виграний грант складає 4,5 тисячі євро, а в мене був один верстат дорожчий за цю суму. А скільки ще потрібно інших верстатів і обладнання!

Тому вирішив займатися не корпусними меблями під замовлення, а виробляти свої, з дерева, і продавати. Хоча, власне, це була моя давня мрія.

- Незважаючи на те, що підприємство зруйновано і втрачено все надбане, - ти знову починаєш з нуля і не втрачаєш оптимізму. Як бачиш тепер своємайбутнє?

- Найперше – хочу скоріше воз’єднатися з сім’єю, повернути в Україну дружину Наталю, доньок Ксенію і Поліну, які дуже скучають за домом. Звичайно ж, вся наша сім’я бачить свій завтрішній день тільки у Кремінній, у рідному будинку, де стільки зроблено, де так багато вкладено праці, творчості, душі. Дім чекає нас!

Поки що продовжуватиму свою діяльність у Полтаві. Та прийде час – відродимо рідне місто.

…Скільки в нас зруйновано будинків і квартир, а разом з цим знищено і працю Анатолія Данилова! Але ж живий меблевих справ майстер, якого обставини збагатили досвідом, умінням, наполегливістю, любов’ю і терпінням. Тож будуть нові меблі в оселях, буде новий дизайн і інтер’єр, буде нове життя…

З роботами майстра можна ознайомитися на його сторінці в Інстаграм: https://instagram.com/mebel_and_decor?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Автор - Ганна ПАЛАМАРЮК.


Вихід цього матеріалу став можливим завдяки фінансовій підтримці Програми з допомоги та розвитку українських медіа (Ukrainian Media Aid and Development Program), частково профінансованій Міністерством закордонних справ Швеції (Swedish Ministry for Foreign Affairs).

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:05
371
Немає коментарів. Ваш буде першим!