​Малювання як метод зцілення та відновлення здоров’я дитини у війну

​Малювання як метод зцілення та відновлення здоров’я дитини у війну

​Малювання як метод зцілення та відновлення здоров’я дитини у війну

У Дніпрі діти-переселенці мають можливість навчитися малювати у дитячому центрі «Хто, якщо не ми».

Благодійна організація «Хто, якщо не ми» була зареєстрована у травні 2021 року, але ще раніше почала займатися наданням всебічної допомоги соціально незахищеними верствам населення Дніпра та громад області.

З початком війни фонд взяв під опіку переселенців, зокрема, родини з дітками. Представниця організації Анастасія Білозерова зібрала довкола себе однодумців і разом з фахівцями різних напрямків (хореографами, кондитерами, майстрами декоративно-прикладного мистецтва) почала влаштовувати для дітей благодійні майстер-класи. Коли – безкоштовні, коли – за символічну плату.

Це була весна 2023 року, тоді Дніпро прийняло перших переселенців з гарячих точок. І сотні дітей, які тікали від війни і вибухів, потрапили у нове, зовсім незнайоме для них місце. Маленькі сердечка, як ніколи, потребували тепла, любові, спілкування і позитивних емоцій.

Насиченим на яскраві дитячі події і заходи було літо. А вересень – час навчання. І щоб діти-переселенці були не тільки щасливими, а й продовжували розвиватися, на базі благодійного фонду було створено дитячий центр розвитку. Сьогодні тут діти не тільки відпочивають на майстер-класах, відвідують міні-кінотеатри, а й вчаться читати, писати, співати та малювати! Тут виховується дисципліна і любов до навчання.

В художній студії викладає професійний педагог. У кожної дитини є своє робоче місце і художні інструменти: мольберт, олівці, фарби, пензлики. Студію можуть відвідати діти різного віку. Тут їх вчать не тільки різноманітним технікам малювання, а ще під час творчого процесу викладач розповідає про жанри образотворчого мистецтва, їхню історію, дітей знайомлять з інструментами художника, секретами змішування кольорів, активізують ініціативу учнів та формують естетичні почуття.

Мабуть, найголовніше, що діти тут знайомляться, спілкуються, відпочивають від жахіть війни, тим самим, зцілюючись духовно. Через мистецтво діти бачать яскаві кольори життя, відчувають прекрасне і забувають про погане.

До речі, на базі центру відбуваються арт-вечори і для дорослих.

Ціну і розклад занять можна уточнити на сторінці групи в «Інстаграм» (https://instagram.com/kto_esli_ne_mu_dp?igshid=YmMyMTA2M2Y=.)

Яна Величко.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
18:10
297
Немає коментарів. Ваш буде першим!