Як пережити війну і не втратити себе: у Дніпрі переселенцям допомагають професійні психологи

Як пережити війну і не втратити себе: у Дніпрі переселенцям допомагають професійні психологи

Як пережити війну і не втратити себе: у Дніпрі переселенцям допомагають професійні психологи

Щоп’ятниці переселенці Луганщини мають можливість отримати безкоштовні психологічні консультації на базі гуманітарного центру, що знаходиться у Дніпрі.

Наша реальність сьогодні – це війна. Страшна, жорстока, безжалісна… І вже тривалий час ми всі перебуваємо у стані стресу та тривоги. А затяжний (хронічний) стрес може мати серйозні наслідки для нашого здоров’я. Тому дуже важливо навчитися його долати, і робити це потрібно у найкоротший термін та краще - з допомогою спеціаліста.

У кінці 2022 року на базі координаційного центру підтримки ВПО Луганщини у місті Дніпро (вул. Володимира Антоновича, 72-А) відбулося перше групове заняття переселенців з психологами від Польської гуманітарної акції. І тепер щоп’ятниці професійні фахівці неурядової організації безкоштовно навчають усіх бажаючих підвищувати свою стресостійкість в умовах збройного конфлікту.

Заняття проходять у вигляді міні-тренінгів. Кожна зустріч - це приємна, жвава, динамічна, а головне – корисна бесіда. Не робота з лікарем, як вважають (і побоюються) деякі, а вільне спілкування з другом і фахівцем.

Групові заняття проходять без напруження, весело, смачно (з чаєм і смаколиками).

Що дізналися учасники психологічних тренінгів за декілька занять?

- Стрес – це нормальна реакція організму людини на події, які відбуваються довкола. Так само природньо відчувати різні емоції: страх, розгубленість, сум і, навіть, злість. Проте, психологи вчать не боротися з ними. А навпаки, важливо проговорювати і проживати свої емоції - і тоді вони з нашої слабкості перетворяться на нашу силу.

- Нагромадження емоцій в організмі забирає нашу енергію. А енергія нам потрібна, щоб бути ефективними, перебувати в ресурсі. Учасники тренінгу дізналися, як цей ресурс знайти у піклування про себе. А ще почули про одну важливу формулу: «Я – ок, всі – ок».

- Також фахівці Польської гуманітарної акції розкрили деякі корисні техніки, які допомагають швидко взяти під контроль свої емоції. Наприклад, метод «заземлення», певні дихальні вправи, способи подолання стресу через зосередження тощо.

Переселенці вже спробували арттерапію – ще один метод подолання стресу. На цьому занятті за допомогою олівців та метафоричних асоціативних карт змогли зазирнути всередину себе та зрозуміти, що їм сьогодні допомагає бути ефективним, зберігати свій ресурс, щоб легше переживати цю війну.

Окремо говорили про те, як послабити рівень дитячого стресу, та взагалі про взаємини батьків та дітей у сім’ї (зокрема, як наш ментальний стан впливає на наших дітей). Було дуже багато цікавих і корисних рекомендацій.

До речі, діткам приділяється окрема увага. Вони малюють, розповідають про свої почуття, спілкуються з іншими дітьми. Заняття підходять для дітей від 3 до 18 років.

Подібні зустрічі дуже корисні для всіх нас (психологи можуть проконсультувати вас індивідуально), а особливо - для родин, де виховуються дітки. Бо саме діти, на жаль, зараз найбільше страждають від війни. Фахівці надають ранню допомогу дітям в тому, як впоратися зі стресом від війни і не тільки, продовжувати якісно жити реальним життям. Батьки! це дозволить уникнути безлічі проблем у майбутньому! Програми, які спеціалісти пропонують для дітей та підлітків: «Опанування власних емоцій/почуттів та пошук власних ресурсів» (ресурсна програма для дітей від 3 до 18 років). «Діти та війна» (для дітей та підлітків від 7 до 18 років).

Війна закінчиться, а здоров’я не повернеш.

Подбайте про себе та своїх близьких вже сьогодні!

м.Дніпро, вул.Володимира Антоновича, 72-а. 

Уточнити графік прийому фахівців можна за телефоном хабу: 0664839248.

Яна Величко.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:10
108
Немає коментарів. Ваш буде першим!