Кремінська художня школа - єдиний мистецький заклад у Луганській області, який продовжив роботу під час війни

Кремінська художня школа - єдиний мистецький заклад у Луганській області, який продовжив роботу під час війни

Кремінська художня школа - єдиний мистецький заклад у Луганській області, який продовжив роботу під час війни

Кремінська художня школа є закладом спеціалізованої мистецької освіти, який надає початкову художню освіту.

Це єдиний освітній заклад подібного типу в Кремінській громаді. А також єдина мистецька школа Луганській області, яка розпочала освітній процес навіть після повномасштабного вторгнення.

А до війни у школи було все: натхненні творчістю учні, що мріяли пов’язати своє життя з мистецтвом та просто навчитися малювати, висококваліфіковані викладачі, які розвивали художні здібності у дітей і виховували гарний естетичний смак, весь необхідний художній матеріал, мрії, перспективи…

«На той момент ми навчали 140 дітей, працювала група для дорослих. А навчально-вихований процес здійснювали 7 професійних педагогів. Це були найкращі показники за 10 років мого директорства у школі, - розповідає керівниця навчального закладу Світлана Гарькавець, - Місцева влада в усьому підтримувала і допомагала. Та, на жаль, всім райдужним планам завадила безжалісна війна».

(На знімку - Світлана Гарькавець)

Зі слів очевидців, на сьогоднішній день будівля школи пошкоджена (вибиті усі вікна), а майно - оргтехніка, меблі, художні матеріали – пограбовано.

Учнів стало менше, а успіхів – ні

Кремінська художня школа завжди була однією великою творчою родиною. А після 24 лютого всі розбіглися, хто куди. Проте любов до прекрасного не давала концентруватися на жахах війни, тож заклад працював над тим, щоб продовжити роботу за будь яких умов.

«І нам це вдалося! Ми закінчили дистанційно 2021-2022 навчальний рік. Та стали єдиним мистецьким закладом Луганської області, який 1 вересня 2022 року розпочав освітній процес. Я дуже вдячна за співпрацю та розуміння керівництву Кремінської міської військові адміністрації та управлінню освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської ради, які дуже допомогли нам у цьому», - ділиться Світлана Вікторівна.

Звичайно, цей навчальний рік для колективу школи, як і для всієї країни, є непростим, сповненим усіляких випробувань та складнощів. Та попри всі виклики, школа має чудові показники. Її учні постійно тішать кремінян своїми успіхами, а троє випускників в цьому році стали студентами вищих навчальних закладів мистецького напрямку.

«Станом на лютий 2023 року контингент учнів становить 68 дітей. Дистанційно працює 5 педагогічних працівників, - розповідає пані Світлана. - На жаль, не має можливості працювати група для дорослих. Проте, це нас не зупиняє. І наші учні, під керівництвом художників-педагогів, постійно беруть участь і перемагають у численних конкурсах та фестивалях різних рівнів».

Так цього навчального року понад 50 робіт вихованців Кремінської художньої школи взяли участь у одному міжнародному, п’ятьох всеукраїнських, регіональному та обласному конкурсах, де посіли три перших, чотири – других, два – третіх, і одне четверте призових місця.

Викладачі школи також є постійними учасниками різних конкурсів. Цього року педагоги-художники взяли участь у двох всеукраїнських та одному обласному конкурсі, де мають три перших, одне друге і одне третє місця.

Також викладачі школи у дистанційній формі підвищують свою професійну кваліфікацію за різними формами навчання - при Луганському обласному центрі навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва та на різних освітніх інтернет-платформах.

А ще вони провели два майстер-клас з живопису для учнів 2, 3 та 4 класу.

Протягом року було організовано декілька онлайн-виставок робіт учнів та викладачів школи: до Дня міста, Дня художника, Дня захисників та захисниць України та Дня Гідності та Свободи. Разом із Рубіжанською та Гірською школами мистецтв організували онлайн-виставку до Дня єднання.

З Кремінної у Лондон

«Цікавим досвідом для нас стала співпраця цього року з Міжнародною освітньо-культурною асоціацією, зокрема, участь у трьох спільних міжнародних мистецьких проєктах. Для участі у цих заходах від Луганської області була запрошена саме художня школа, - розповідає директорка, - Наприклад, у рамках проєкту «Великобританія для України: підтримка через мистецтво» у листопаді 2022 року до столиці великої європейської держави поїхали 13 робіт учнів та викладачів нашого закладу. Неперевершені картини юних художників та їх наставників з Кремінської громади користуються успіхом на виставці «KidsandartforUkraine» у Лондоні. Художні роботи наших земляків уже красуються на стінах будинків британців. Це наш внесок у благодійну програму підтримки мистецької освіти у період війни в Україні.

Крім того, понад 20 учнів художньої школи у листопаді 2022 року взяли участь у Міжнародному мистецькому проєкті «Соняхи миру». За задумом проєкту, його учасники створюють обереги із зображенням соняшника, а австралійська художниця із цих квіточок із 16 різних країн світу формує велике панно. Тож наші діти приєдналися до створення цього символічного оберегу і соняшнички з Кремінної потрапили до Австралії.

А вже у лютому нового року до Лондона знову відправили чотири роботи учениць нашої школи. Картини братимуть участь у Міжнародній мистецькій програмі-виставці «100 картин дітей незламної України». Учасники програми - 25 дитячих художніх шкіл, мистецьких закладів і художніх студій з усіх регіонів України. А представляти Луганщину запрошена Кремінська художні школа».

Для участі в усіх трьох міжнародних програмах учні та викладачі школи отримали комплекти художніх матеріалів від організаторів – Міжнародної освітньо-культурної асоціації та Британського благодійного фонду Sincere Educationand Cultural Development.

Співпраця Кремінської школи з Міжнародною освітньо-культурною асоціацією триває.

Важкі часи, але важливі

«Для мене сьогодні найголовніше, не втратити себе, зберегти здоровий глузд, коли довкола такі страшні реалії. Але я продовжую вірити в людей, в своїх учнів та колег, у Бога, в ЗСУ та нашу країну!, - ділиться планами Світлана Гарькавець,- Так, зараз важкі часи, але, в той же час, дуже важливі. Ми працюємо іще більш натхненно, щоб не розгубити свій колектив і підтримати своїх дітей. Дуже сподіваємося, що скоро нарешті повернемося додому, до звичного мирного життя та роботи. Працювати дистанційно важко, але ми не складаємо руки і надалі продовжуємо мистецьку освіту та розвиток талановитих і обдарованих дітей Кремінщини».

І дійсно, на жаль, війна нищить не тільки міста, а й руйнує людські душі. Тож сьогодні, як ніколи, важливо зберегти себе, своє здоров’я, бути сильним і постійно поповнювати свій ресурс. Мистецтво є чудовим засобом знайти гармонію в душі, особливо це корисно для дітей, які є дуже вразливими та беззахисними перед сучасними подіями.
Спасибі художній школі за роботу і бажаємо нових успіхів!

Яна Величко.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
01:20
362
Немає коментарів. Ваш буде першим!