В Україні прискорилось зростання цін: у Нацбанку назвали причину

В Україні прискорилось зростання цін: у Нацбанку назвали причину

В Україні прискорилось зростання цін: у Нацбанку назвали причину

У жовтні споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 2,6% (з 2,3% у вересні). У місячному вимірі ціни зросли на 1,0%.

Про це йдеться у коментарі Національного банку щодо рівня інфляції у жовтні 2020 року. 

"Базова інфляція очікувано прискорилася (до 3,2% р/р).

Збільшилися темпи зростання цін на продовольчі товари (до 3,4% р/р). Досить стрімко подорожчала олія на тлі нижчого врожаю соняшника та вищих експортних цін. Це своєю чергою позначилося й на вартості майонезу та маргарину. Крім цього, підвищилися темпи зростання цін на хліб та макаронні вироби внаслідок подорожчання сировини та енергетичних ресурсів. Зростання виробничих витрат призвело до підвищення цін на м’ясні продукти. Натомість сповільнилося подорожчання сирів та вершкового масла, що пов'язано зі значною пропозицією, у тому числі за рахунок імпорту.

Вищими темпами також зростали ціни на непродовольчі товари (0,8% р/р) насамперед унаслідок послаблення гривні. Так повернулися до зростання ціни на побутову техніку, сповільнилося падіння цін на електроніку, а зростання вартості меблів та автомобілів прискорилося. Водночас дешевшими ніж торік залишалися одяг і взуття, зокрема через слабший попит унаслідок активного використання громадянами можливостей для дистанційної роботи та навчання.

Темпи зростання вартості послуг сповільнилися (до 6.4% р/р). З одного боку, сповільнення було очікуваним через вичерпання ефектів бази порівняння для окремих видів послуг, зокрема телекомунікаційних. З іншого, ймовірно, додалися ефекти від зростання захворюваності та посилення обмежень в окремих областях. Зокрема, сповільнилося зростання вартості послуг закладів громадського харчування, готелів, кінотеатрів, салонів краси, курсів іноземної мови, оренди житла. Водночас з огляду на погіршення епідемічної ситуації прискорилося зростання вартості послуг лікарень." - йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:35
162
Немає коментарів. Ваш буде першим!