Трудова книжка залишилася на окупованій території: що робити?

Я виїхав з Кремінної рік тому, трудова книжка залишилася там. Як її відновити? Бо планую вийти на роботу.

Артем, 37 років, Дніпро.

Відповідь надає юрист Кремінської міської військової адміністрації Дмитро Кошаков:

  • — Для початку перевірте, чи не оцифрована ваша трудова книжка. Адже з червня 2021 року в Україні відбувається поступовий перехід на електронні трудові. І, можливо, ваш роботодавець передав вашу трудову книжку до Пенсійного фонду України. Це можна зробити на порталі Пенсійного фонду в розділі «Всі послуги» — «Відомості про трудову діяльність». Дані починають відображатися з 1998 року.
  • Якщо ж вашої трудової там немає, то щоб підтвердити страховий стаж, зверніться до територіального відділення Пенсійного фонду України за новим місцем перебування для замовлення витягу з реєстру застрахованих осіб. Також це можна зробити оналайн через портал «Дія» тут. Отримання витягу є безкоштовним. 

Так само ви можете замовити довідки за формою ОК-5 та ОК-7 (індивідуальні відомості про застраховану особу).

  • Але, звертаю увагу, що відсутність трудової книжки не є підставою для відмови у прийнятті на роботу, адже на вимогу працівника, що приймається на роботу вперше, роботодавець зобов’язаний оформити йому трудову книжку (ст.24 КЗпП). Отже, можна скористатися цією нормою, а пізніше, після відновлення доступу до оригінальної трудової книжки або отримання її дубліката — перенести до неї записи з нової трудової книжки.
206
Немає коментарів. Ваш буде першим!