"Чи маю я право на компенсацію за пошкоджене житло, перебуваючи за кордоном?"

Я переселенка з Кремінної, тимчасово виїхала до Німеччини. Днями дізналася, що мій будинок у Кремінній зачепило уламками. Чи маю я право на компенсацію за пошкоджене житло, перебуваючи за кордоном?

  • Ганна К, 45 років.

Відповідь надає начальниця Управління «Центр надання адміністративних послуг Кремінської міської військової адміністрації» Олена Крестененко:

— Так, подати заявку на компенсацію пошкодженого або знищеного нерухомого майна можна незалежно від місця проживання чи перебування людини. Ви можете зробити це через мобільний додаток «Дія», обравши у меню «Послуги», пункт «Пошкоджене майно» та заповнивши відповідну форму. Або через портал Дія (авторизуватись – подати повідомлення за посиланням https://diia.gov.ua/services/poshkodzhene-majno– відправити повідомлення).Але практика показує, що за межами України онлайн реєстрація не працює. Тому спробуйте подати заявку через ЦНАП або у нотаріуса, попросивши про допомогу родича або товариша, який знаходиться в Україні. Не забудьте уповноважити його надати повний пакет документів від вашого імені (тобто, на підставі довіреності). Це документи, що підтверджують право власності на житло. 

147
Немає коментарів. Ваш буде першим!