Розірви коло насильства

Тип статті:
Авторська

Тема домашнього насилля – дуже серйозна. І якщо раніше про неї не говорили так відкрито і не так голосно, то зараз вона вийшла на новий рівень. Факти насилля у сім’ї не замовчуються і не є нормою, законодавча база з питань запобігання та протидії насильствавдосконалюється, створюються центри соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, шелтери для них тощо.

Так, у Кремінській громаді з червня поточного року працює комунальна установа «Центр соціально-психологічної допомоги «Розірви коло». Сьогодні спілкуємося з її директоркою, депутаткою Кремінської міської ради Тамарою Логвиненко.

Тамаро Григорівно, розкажіть про ваш Центр — чим займаєтеся? Скільки людей там працює?

— Штатна чисельність Центру — 8 працівників. Основною метою його роботи є надання комплексної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі з урахуванням її індивідуальних потреб. Згідно з Положенням комунальної установи, ми розширили сферу послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства. Сьогодні ми надаємо послуги денного відділення, послуги кризової кімнати та послуги притулку.

Ми проводимо широку інформаційну роботу з питань протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильствам.

— Скільки звернень уже було за цей період? Комусь надавали місце безпечного тимчасового перебування?

— У денному відділені за цей час уже було надано 165 консультацій. У кризовій кімнаті перебувало 11 осіб.

— Які умови перебування у Центрі?

— Перебування в Центрі «Розірви коло» забезпечується за рахунок коштів міської ради. У кризовій кімнаті можна знаходитися до 10 днів, у притулку — до 90 днів.

— Жінки не бояться говорити на тему насильства?

-– Конфлікти трапляються у будь-якій родині. Але коли вони загрожують фізичному чи психічному здоров’ю людини, то це вже дуже серйозна причина для того, щоб бити на сполох.

Жертви домашнього насилля хоч і стали сміливіше звертатися за допомогою, проте все ж таки бояться говорити на цю тему. При розмові жінки закриваються, але ми продовжуємо з ними спілкуватися.

Головна проблема сьогодення – це фізичне домашнє насильство. Основна його причина – зловживання алкоголем. Таких звернень чимало: страждають і дорослі, і діти, і жінки, які не можуть себе захистити.

— Чим іще займаються ваші спеціалісти?

Проводимо навчальні тренінги, робочі зустрічі-тренінги, надаємо різного роду консультації (юридичні, соціальні, побутові).

— І, наостанок, ваші плани на найближчий час?

— Плануємо укласти меморандуми про співпрацю між «Центром «Розірви коло» та іншими громадськими організаціями, підприємцями, навчальними закладами, дитячими садками тощо з метою проведення навчання та інформування населення Кремінської громади про попередження домашнього насильства та гендерної нерівності.

З цією ж метою будемо проводити широку інформаційну компанію у засобах масової інформації, в бюлетені «Кремінська громада інформує». Щоб відкрити додаткові соціальні послуги, хочемо зробити капітальний ремонт нежитлових приміщень, розташованих на території Центру «Розірви коло». Для жінок, скажімо, можна відкрити клуб «Я — майстриня», для чого необхідно придбати швейні, в’язальні машини та інші матеріали для роботи.

Для найменших – сенсорну та інтелектуальну кімнати для розвитку дітей.

Плануємо укладати договори на надання соціальних послуг жителям та дителькам міст Рубіжного, Сєвєродонецька, Красноріченської ОТГ. Зокрема, послуги тимчасового перебування у Центрі «Розірви коло» для людей, які потрапили в скрутні життєві обставини. Для цього в одному з приміщень необхідно обладнати побутову кімнату.

Головний же пункт перспективної програми — це надання професійних та якісних послуг жінкам, що потерпають від гендерно зумовленого насильства, згідно з Положенням про «Центр надання соціально-психологічної допомоги «Розірви коло». І тут є над чим працювати, аби повсякчас розширювати соціальні послуги і поліпшувати роботу Центру «Розірви коло».

Під час проведення заходів з попередження домашнього насильства та супроводу постраждалих осіб нам завжди допомагають наші поліцейські офіцери громади: капітан поліції Сергій Сергійович Птушка та лейтенант поліції Олександр Юрійович Стариков. Ми їм висловлюємо велику вдячність!

Наша співпраця підвищує ефективність надання допомоги постраждалим особам.

Для виконання поставлених завдань будемо і в подальшому тісно співпрацювати з Кремінською міською радою та міжнародними донорами.

— Куди звертатися постраждалій людині у випадку домашнього насильства?

Звертатись за телефонами: 0952024341; 0645424400.

Бесідувала Яна Величко.

#UNRP
Матеріал підготовлено в межах проєкту «НГО та медіа: новий формат співпраці» реалізується ГО «Медіапростір Україна» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому матеріалі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН, та урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Немає коментарів. Ваш буде першим!