Кремінська скарбниця історії

Тип статті:
Авторська

Доторкнутися до історії так легко — достатньо прийти в музей! Вони є різні, на будь-який смак, але кожен — унікальний і вимагає особливої уваги, немов він жива істота, що зберігає для людських поколінь уламки історії…

Автор — Людмила Єжова, директор КУ «Кремінський краєзнавчий музей».

Музей — науково-дослідницька та культурно-освітня установа, завданням якої є активне збирання та наукова обробка інформації, матеріалів, предметів, їх використання у проведенні патріотичного виховання громадян та популяризації краєзнавства Кремінщини.

Кремінський районний краєзнавчий музей був створений у 1966 році за рішенням виконкому Кремінської районної ради народних депутатів Луганської області 15 квітня 1966 року і вже 28 вересня прийняв перших відвідувачів. У 1968 році музею було присвоєно звання народного. З першого січня 1979 року Кремінський музей став відділом Луганського обласного краєзнавчого музею. 12 жовтня 1990 року — реорганізований у Кремінський краєзнавчий музей. Рішенням Кремінської районної ради від 21.05.2009 року

№34/28 заклад перейменовано на комунальну установу «Кремінський районний краєзнавчий музей», рішенням Кремінської міської ради від 26 березня 2021 року № 6/15 він змінив назву на комунальна установа «Кремінський краєзнавчий музей».

Музей розташований у будівлі, яка є пам’яткою архітектури кінця ХІХ століття (збудована у 1898 році).

Кремінський музей – це скарбниця, яка доступна всім. І саме працівники музею щоденно відкривають це багатство людям.

Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається і примножується спадщина Кремінщини, поєднується минуле, сьогодення та майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва.

Директорами були: Г.М.Лавка – перший директор Кремінського краєзнавчого музею, автор літописiв про Кремінщину; Л.М.Таранець – перший директор Кремінського відділу Луганського обласного краєзнавчого музею, член національної спілки журналістів України; С.Ф.Сокирянський – член Національної спілки журналістів України, Почесний член охорони пам’ятників історії культури, один із авторів створення розділу «Кремінський район» для книги «Історія міст і сіл Луганської області», автор 28 книг прози і поезії; С.І.Омельченко – член Національної спілки журналістів України, автор книги «Кремінщина: минуле і сьогодення».

У різні роки музей очолювали В.М.Ігнатьєва, В.О.Сімейко, О.І.Черкашина.

Хочеться подякувати всім директорам Кремінського музею, які вклали частинку своєї душі у розвиток музейної справи на Кремінщині, нашого «храму історії»!

На сьогодні основний фонд музею складає 9278 предметів.

Він складається із розділів, експозиції яких розповідають про історію району від сивої давнини до сучасності та мають умовні назви: «Археологія», «Слобожанщина», «Перша світова війна та революція»,«Шахтарська слава Кремінщини», «Друга світова війна», «Партизанська землянка», «Вони виконали свій інтернаціональний обов’язок» «Спортивна слава Кремінщини», Чорнобиль — біль землі матері», «Природа рідного краю» та виставки.

У зв’язку з карантинними умовами, у роботу музею вносяться свої корективи і це, звісно, накладає свій відбиток на відвідуваність закладу. І установа пристосовується до реалій, тому зараз, здебільшого, працює онлайн та на сайті у мережі Фейсбук.

Проте все одно у 2020 році нами було проведено багато заходів: оглядові, індивідуальні та тематичні екскурсії, уроки Мужності, уроки історії, зустрічі поколінь «Від усієї душі», районні заходи на базі музею, розважально-пізнавальні квести для дітей тощо. Працівники музею у своїй роботі вдосконалюють нові методи проведення екскурсій: це перегляд відеосюжетів, фото-сторінок, застосування відеороликів, презентацій матеріалу з будь-якої теми та інше.

Кожного року ми ставимо завдання, які, хоч і частково, та все ж виконуються. Завдяки працівникам музею та волонтерам, у 2020 році був пофарбований трактор, вікна та сама будівля нашого закладу, частково оновлюються та доповнюються експозиції.

У аварійному стані залишається опалення, але ми маємо надію, що в цьому році, все ж таки, воно буде відремонтовано.

За роки діяльності музей став невід’ємною частиною культурного життя району, важливим засобом патріотичного виховання молоді, про що свідчать записи відвідувачів у книзі відгуків.

Користуючись нагодою, вітаю всіх працівників комунальної установи «Кремінський краєзнавчий музей», завідувачів шкільних та громадських музеїв, любителів-краєзнавців, всіх тих, хто причетний до музейної справи, із професійним святом – Міжнародним днем музеїв!

Бажаю успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення наукових та професійних доробок, здоров’я і щастя вам!

Ласкаво запрошуємо всіх відвідувачів до музею! Ми завжди вам раді!

49
Немає коментарів. Ваш буде першим!