Статті

Лонгріди

Тема домашнього насилля – дуже серйозна. І якщо раніше про неї не говорили так відкрито і не так голосно, то зараз вона вийшла на новий рівень. Факти насилля у сім’ї не замовчуються і не є нормою, законодавча база з питань запобігання та протидії насильствавдосконалюється, створюються центри соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, шелтери для них тощо.

Так, у Кремінській громаді з червня поточного року працює комунальна установа «Центр соціально-психологічної допомоги «Розірви коло». Сьогодні спілкуємося з її директоркою, депутаткою Кремінської міської ради Тамарою Логвиненко.

0

Терміни «інклюзія» й «інклюзивна освіта» були введені у вжиток доволі давно. Але і по сьогодні люди вдосконалюють свої знання з інклюзії, ми і досі вчимося руйнувати бар’єри і будувати інклюзивне суспільство — доступне для всіх, безпечне і комфортне. Адже інклюзія – завжди актуальна, але дуже складна і тонка тема.

0

Навчання, тренування, спортивні досягнення, участь у чемпіонатах світу, Європи, членство у збірній України з важкої атлетики і звання майстра спорту міжнародного класу – все те у Костянтина Селіванова було «до»… Останній чемпіонат Європи в Албанії для нього, як спортсмена, відбувся у 2013 році.

0

З глиняної і солом’яної у цегляну і шиферну Новокраснянку перетворив колгосп. Саме за часів діяльності колгоспу розбудувалися люди, виросла вся інфраструктура села: школа, магазини, адміністративне приміщення колгоспу і сільради, клуб. Сьогодні клуб нагадує про те, настільки цінувалася людина праці і як про неї піклувалася держава, влада на місцях і конкретні керівники господарства. Велична, грандіозна будівля культури свідчить також про колишню міць і достаток колгоспу, про непохитність сільського укладу життя.

Подумалося, що в нашій країні більше ніхто і ніколи не збудує для селянина, для людини праці ось такий заклад дозвілля. Не збудує тому, що уклад життя, який століттями був непохитним, сьогодні зруйнувався від самого фундаменту. І хто знає, чи народиться ще такий голова, яким був у Новокраснянці Микола Іванович Солом’яний...

Автор — Ганна Паламарюк. 

0

Тренер-викладач з боксу Кремінської ДЮСШ, підприємець з деревообробки, керівник фермерського господарства «Кремінські сади», власник п’яти дипломів про освіту в різних галузях — технікуму лісового господарства імені Докучаєва, Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, Київського національного університету будівництва і архітектури, педагогічного інституту — Дмитро Новіков сьогодні у нас вгостях.

Автор — Ганна Паламарюк. 

0

Ще зовсім недавно побачити на вулиці дитину з фізичними вадами було просто неможливо. Суспільство було не готове сприймати таких маленьких громадян. І вони, сам на сам, залишалися у обмеженому домашньому просторі аж до досягнення шкільного віку, коли їх вже можна було влаштувати в спеціалізовані інтернати. При цьому гаявся дорогоцінний час, коли порушення в розвитку дитини ще можна було скоригувати, якось виправити, надати допомогу. 

Автор Ганна Паламарюк. 

0

«Після 60 років життя не закінчується. І у 80 можна почувати себе молодим, займатися оздоровчим бігом і бути закоханим у життя. Паспортний і біологічний вік – це абсолютно різні речі!», – переконаний Сергій Савченко, інструктор групи «Здравіє», що діє у Кремінній.

Автор — Яна Величко.

0

Незабаром свій 70-річний ювілей відзначатиме знана і шанована у Кремінній та далеко за її межами людина, Лікар в великої літери — Анатолій Антонович Висоцький.

0

Він родом з самого серця нашої неньки-України – древньої Черкащини, багатющої на природні красоти, родючі землі і талановитих людей. Це тут, на відомій всьому світу Трипільщині, ще 5-6 тисяч років тому, люди вже зводили міста з двоповерховими будівлями! А знайдені артефакти трипільської культури не перестають дивувати світових археологів-науковців. Це черкащани своєю працею створили одне з чудес України – Софіївський парк в місті Умань, що в наші дні став туристичною Меккою. Непереоціненний внесок в історію нашої держави внесли славетні черкащани: Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, В’ячеслав Чорновіл та багато інших історичних постатей. Черкащани пишаються своїми земляками-сучасниками, серед яких і герой моєї розповіді – Анатолій Антонович Висоцький.

0

Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники.

0

Доторкнутися до історії так легко — достатньо прийти в музей! Вони є різні, на будь-який смак, але кожен — унікальний і вимагає особливої уваги, немов він жива істота, що зберігає для людських поколінь уламки історії…

Автор — Людмила Єжова, директор КУ «Кремінський краєзнавчий музей».

0

Воістину безмежне джерело людського таланту. Особливо, коли мова йде про жінку. Немає такої жінки, яка б не прагла до творчості. Нерідко цих захоплень дуже багато. Інша річ, що не завжди і не у всіх є можливість сповна віддаватися тому, що любиш, до чого прагне душа.

Автор — Ганна Паламарюк. 

0

Ще Гіпократ казав: ми те, що ми їмо. І дійсно, харчові звички дуже впливають на якість життя людини, її зовнішній вигляд, настрій і самопочуття.

Останні роки здорове харчування і натуральність продуктів стали справжнім трендом в Україні. Люди слідкують за тим, що їдять і чим годують своїх дітей, уважно вивчають склад продуктів на етикетках, все більше віддають перевагу рослинній їжі.

Ось і у кремінян з’явилася можливість придбати не тільки смачні, а й корисні десерти. Традиційні східні солодощі виготовляє вірменка Наталія Аракелян.

Автор — Яна Величко.

0

Ще Гіпократ казав: ми те, що ми їмо. І дійсно, харчові звички дуже впливають на якість життя людини, її зовнішній вигляд, настрій і самопочуття.

Останні роки здорове харчування і натуральність продуктів стали справжнім трендом в Україні. Люди слідкують за тим, що їдять і чим годують своїх дітей, уважно вивчають склад продуктів на етикетках, все більше віддають перевагу рослинній їжі.

Ось і у кремінян з’явилася можливість придбати не тільки смачні, а й корисні десерти. Традиційні східні солодощі виготовляє вірменка Наталія Аракелян.

Автор — Яна Величко.

0

Вразили її вірші. І хотілося дізнатися, звідки оце тонке відчуття слова, глибина думки, соковитість мови? Спитала. – Мабуть, це народилося разом зі мною. Коли виросла, то зрозуміла, що вже в дитинстві світ бачила картинками, образами і певним набором слів. Це було дивно. Ну ось, здавалося б, звичайні слова, а який образний ряд випливає з них! І тоді народжуються вірші. Так і діти. Просто діти, а там – цілий світ! Діти – це вірші, тільки фізичного плану. Своїм світом вони вчать нас, дорослих.

Автор — Ганна Паламарюк.

0
← Попередня Наступна → 1 2
Показані 1-15 з 25